Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 08:27

Варшава підтримує Євросоюз у протидії небезпечним змінам клімату


Варшава – Як протидіяти змінам клімату? Влада польської столиці бачить вихід у переході на «зелену енергетику». Варшава уже підписала «Договір голів європейських міст» та розробила план дій на його виконання

Робота над визначенням заходів щодо обмеження викидів двооксиду вуглецю (СО2) у Варшаві завершилася. Результатом став план дій, ухвалений на виконання «Договору голів європейський міст». У документі визначено низку проектів стосовно заощаджень енергетики та вказані шляхи збільшення виробництва чистої, «зеленої енергетики». А вже у лютому план дій має ухвалити варшавська міська рада.

На думку експертів, головними джерелами зростання забруднення довкілля у Варшаві є теплоенергетичний сектор та приватні автомобілі.
Якщо людина прагне жити у гарному та чистому місті, потрібно негайно вжити усіх запобіжних заходів, наголошує заступник мера Варшави Ярослав Коханяк. Як зазначив він в інтерв’ю Радіо Свобода, Варшава уже започаткувала низку інвестиційних проектів щодо заощадження енергетики.

«По-перше, слід говорити про термомодернізацію житлових будинків. На цей проект ми виділили близько 6 мільйонів євро. Наступне – це освітлення вулиць та площ міста. Поступово замінюємо електричні лампи на такі, що економлять електроенергію», – каже Ярослав Коханяк.

За його словами, справа освітлення міста має велике значення для міської скарбниці, оскільки кожного року Варшава витрачає на це близько 9 мільйонів євро.

Ставка на громадський транспорт і електромобілі

Ще однією проблемою польської столиці є використання варшав’янами приватних автомобілів, які дуже забруднюють повітря. Тож, Варшава робить ставку на громадський транспорт. Місцева влада переконує громадян залишати свої автомобілі на безкоштовних стоянках поблизу вокзалів та станцій метро.

«Інвестуватимемо у громадський транспорт, зокрема, купуватимемо автобуси, які працюють на природному газі, або мають електричні двигуни, – наголошує Ярослав Коханяк. – Наступного року у Варшаві працюватиме 130 «розеток» – так званих пунктів електро-заправок автомобілів. Для мешканців Варшави електро-заправка має бути безкоштовною».

Представники мерії підраховують, що проекти протидії небезпечним змінам клімату до 2020 року обійдуться Варшаві у 2 мільярди євро. На 90 відсотків від цієї суми польська столиця розраховує отримати субсидії, зокрема, від Євросоюзу.

(Варшава – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG