Доступність посилання

ТОП новини

ЄС надає 1,5 мільярда євро на проекти екологічної енергетики


Європейський Союз оголосив, що надав понад півтора мільярда євро на два великі енергетичні проекти, які мають посилити європейську економіку і водночас скоротити викиди парникових газів.

Мільярд євро піде на створення 6 теплових електростанцій, які діятимуть із застосуванням експериментальних технологій «захоплення і зберігання вуглецю», в 6 країнах ЄС, а ще понад півмільярда – на 9 комплексів вітряних енергоустановок у Північному й Балтійському морях.

Як заявив комісар ЄС із енергетики Андріс Пієбалґс, фінансування Євросоюзу має стати внеском у розвиток двох технологій, важливих для боротьби з кліматичними змінами, і а також сприяти розвиткові економіки й створенню робочих місць.

Технологія «захоплення і зберігання вуглецю» (carbon capture and storage, CCS), а точніше, окисів вуглецю, які є тепличними газами, передбачає, що електростанція відфільтровуватиме ці виділені нею гази й запомповуватиме їх у підземні сховища, щоб вони не дісталися в атмосферу, або ж за допомогою хімічних реакцій зв’язуватиме їх у мінеральних сполуках – карбонатах.
XS
SM
MD
LG