Доступність посилання

ТОП новини
24 жовтня 2020, Київ 21:29

ЄС надає 1,5 мільярда євро на проекти екологічної енергетики


Європейський Союз оголосив, що надав понад півтора мільярда євро на два великі енергетичні проекти, які мають посилити європейську економіку і водночас скоротити викиди парникових газів.

Мільярд євро піде на створення 6 теплових електростанцій, які діятимуть із застосуванням експериментальних технологій «захоплення і зберігання вуглецю», в 6 країнах ЄС, а ще понад півмільярда – на 9 комплексів вітряних енергоустановок у Північному й Балтійському морях.

Як заявив комісар ЄС із енергетики Андріс Пієбалґс, фінансування Євросоюзу має стати внеском у розвиток двох технологій, важливих для боротьби з кліматичними змінами, і а також сприяти розвиткові економіки й створенню робочих місць.

Технологія «захоплення і зберігання вуглецю» (carbon capture and storage, CCS), а точніше, окисів вуглецю, які є тепличними газами, передбачає, що електростанція відфільтровуватиме ці виділені нею гази й запомповуватиме їх у підземні сховища, щоб вони не дісталися в атмосферу, або ж за допомогою хімічних реакцій зв’язуватиме їх у мінеральних сполуках – карбонатах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG