Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає забезпечити права громадян на волевиявлення – звернення


Президент Вiктор Ющенко звернувся до громадян України з нагоди Мiжнародного дня прав людини i 61-ї рiчницi затвердження Загальної декларацiї прав людини.

«Напередоднi президентських виборiв закликаю всi державнi структури, полiтичнi сили, неурядовi органiзацiї об’єднати зусилля, щоб гарантувати повну реалiзацiю права громадян на вiльний i демократичний вибiр. Як Президент я твердо стою й стоятиму на принципах демократiї, захищатиму iнтереси людини та держави», – йдеться у зверненнi, розмiщеному на офiцiйному сайтi глави держави.

За словами Ющенка, найвищою цiннiстю українцiв завжди була особиста свобода: вiд «прав та вольностей» Запорозького козацтва – до Конституцiї Пилипа Орлика, вiд iдей Кирило-Мефодiївського братства, «Руської трiйцi», конституцiйних актiв УНР, ЗУНР та Карпатської України – до Основного закону новiтньої Української держави.

Президент додав, що боротьба за права людини стала пiдґрунтям руху шістдесятникiв та Української Гельсiнської групи, невiд’ємною частиною боротьби за незалежнiсть у 1991 роцi, за право вибору в 2004 роцi.

«Сьогоднi ми утвердилися як демократична держава, поклали край будь-яким формам полiтичних переслiдувань. Нормою стали свобода слова, совiстi й вибору. Але ми ще маємо навчитися користуватися здобутими правами, щоб не боятися i не мовчати, коли їх порушують чи намагаються повернути нас до минулого», – наголосив Ющенко.
XS
SM
MD
LG