Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:33

Видача до Білорусі буде порушенням прав людини – суд


Європейський суд із прав людини вирішив, що можлива видача до Білорусі її громадянина, який нині перебуває в досудовому утриманні в Україні, була б порушенням статті Європейської конвенції прав людини про заборону жорстокого або принизливого поводження.

Громадянин Білорусі Ігор Коктиш із літа 2007 року чекає на рішення України щодо його екстрадиції до його країни в центрі досудового утримання в Сімферополі. Його затримали на підставі міжнародного ордеру на арешт; у Білорусі Коктиша звинувачують у вбивстві й грабунку, повторно відкривши його справу по тому, як білоруський суд уже виправдав його, визнавши, що зізнання з нього вибили на допитах.

Європейський суд із прав людини не бачить гарантій, що, потрапивши до Білорусі, Коктиш не зазнає там поганого поводження чи не буде засуджений до кари смерті.

Одночасно Європейський суд із прав людини вже знайшов порушення з боку України Європейської конвенції прав людини, а саме пунктів її статей про неналежні умови утримання та про незаконне утримання під вартою.

Відтак Європейський суд із прав людини постановив, що українська держава має сплатити Ігореві Коктишу 7 тисяч євро відшкодування за припущені щодо нього порушення.

Recommended

XS
SM
MD
LG