Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 06:59

Генерал Петреус не сподівається на швидкий результат в Афганістані


Прага – Збільшення американського контингенту в Афганістані навряд чи призведе до швидкого успіху, подібного до того, що відбувся в Іраку, вважає колишній командувач міжнародним контингентом в Іраку генерал Девід Петреус. Про це він заявив під час слухань у Конгресі США, присвяченим рішенню президента Барака Обами надіслати додаткових 30 тисяч військових до Афганістану.

Збільшення кількості американських солдат в Іраку два роки тому допомогло стабілізувати ситуацію настільки, що стало можливо планувати вивід міжнародного контингенту з цієї країни. Проте повторення цієї стратегії в Афганістані не обов’язково призведе до подібного результату. Про це американським конгресменам розповідав ніхто інший, як тодішній командувач міжнародних сил в Іраку, а нині командувач центрального командування США, що опікується операціями і в Іраку, і в Афганістані, генерал Девід Петреус.

«Хоча ситуація в Афганістані є складною, жорсткішою, ніж в Іраку, Афганістан не виглядає більш безнадійним, ніж Ірак, коли я перебрав командування там два роки тому, в лютому 2007 року. Рівень насильства та кількість цивільних жертв в Іраку була навіть вищою, ніж ми бачимо в Афганістані. Але досягнення поступу в Афганістані буде складним, і, ймовірно, триватиме довше, ніж в Іраку», – зазначив генерал Девід Петреус.

Під час слухань у Конгресі, в яких брали участь і інші високі командувачі та дипломати в Афганістані, генерал Петреус наголосив, що стратегія президента Обами, яку він оприлюднив 1 грудня, дасть можливість посилити безпеку в Афганістані.

Ключем до успіху в Афганістані є завоювання довіри афганського народу

Водночас генерал Девід Петреус висловив переконання, що політика, яку президент виголосив минулого тижня, та підкріплення, що надійде упродовж наступних 18 місяців, дадуть можливість вирішити кілька критичних завдань: «загальмувати розвиток Талібану, поліпшити безпеку афганського народу, збільшити обороноздатність афганських сил безпеки, посилити керівництво Афганістану й створити умови для майбутнього зменшення американського військового контингенту, яке б не підривало досягнутих результатів».

Разом з тим і Петреус, і колишній генерал, а нині американський посол в Афганістані Карл Екенберрі наголосили на тому, що ключем до успіху в Афганістані є завоювання довіри афганського народу, який не лише втомився від закордонних військ на своїй території, але й втратив довіру до уряду президента Хаміда Карзая. Саме Екенберрі попереджав про передчасність надіслання додаткового військового контингенту до Афганістану, до того, як уряд Карзая приборкає корупцію й поліпшить керівництво країною. Його таємні послання до президента потрапили до преси і спричинили нову хвилю критики рішення президента Обами. Але на слуханнях в Конгресі посол Екенберрі повністю підтримав президентський план, назвавши його «всеохопним і правильним».

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG