Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 04:36

Україна просить в МВФ хоч 2 мільярди доларів


Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду з проханням надати їй хоч би 2 мільярди доларів позики ще до кінця року, щоб упоратися з «надзвичайно тяжкою» фінансовою ситуацією, заявив віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря.

Його речниця Наталя Лисова підтвердила Радіо Свобода, що її керівник дійсно звернувся з таким проханням, про яке повідомив зранку в п’ятницю британський діловий щоденник The Financial Times.

Київ заявляє, що ця сума нагально необхідна для того, щоб сплатити за постачання газу з Росії, повернути старі борги і перекрити дефіцит бюджету.

Також у п’ятницю американський щоденник The New York Tіmes написав, що Міжнародний валютний фонд вирішив відмовити Україні в наданні четвертого траншу кредиту stand by у розмірі 3,5 мільярди доларів до завершення президентських виборів.

Газета послалася на офіційного представника МВФ, який повідомив у четвер про готовність Фонду повернутися до співпраці за програмою у будь-який момент після того, як основні політичні гравці досягнуть консенсусу.

Як пояснив представник Фонду, який забажав бути неназваним, це рішення ухвалили після того, як в МВФ дійшли висновку, що керівництво України не спромоглося проводити контрольовану бюджетну політику.

Коментуючи цю статтю, сам Григорій Немиря заявив, що питання про те, чи надавати Україні четвертий транш кредиту Міжнародного валютного фонду, перебуває на стадії підготовки для розгляду Радою директорів МВФ.

«Уже до кінця поточного року ми очікуємо позитивного рішення Ради директорів МВФ щодо виділення четвертого траншу кредиту», – заявив віце-прем’єр.

У четвер Немиря повідомив, що Україна передала Міжнародному валютному фондові проект листа про наміри без підпису Президента. За його словами, підпис Віктора Ющенка під листом про продовження співпраці не знадобиться, і МВФ може вирішити надати Україні четвертий транш кредиту ще в цьому році. Як заявив тоді віце-прем’єр, рішення Президента підписати закон про мінімальні соцстандарти «фактично виключило його з ряду учасників» процесу продовження співпраці з МВФ.

У листопаді минулого року МВФ вирішив надати Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 мільярда доларів для подолання проблем в економіці.

Україна вже отримала три транші цього кредиту.

Recommended

XS
SM
MD
LG