Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 08:28

Українці – найчисленніша група трудових емігрантів у Празі


Прага – Громадяни України – найчисленніша у Празі група серед вихідців із колишнього СРСР. Про це свідчать найновіші статистичні дані, оприлюднені Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки. У Празі знайшли роботу понад 50 тисяч українських громадян, більшість із них зайнята на будівництві.

50 тисяч 285 українців працює в чеській столиці. За кількістю це найбільша національна група серед вихідців із колишнього Радянського Союзу. Громадяни Росії – понад 16 тисяч – посідають третє місце, молдавани зайняли шосту сходинку, їх у Празі працює трохи більше, ніж 3 тисячі осіб.

За інформацією чеської поліції для іноземців, українці найчастіше дістаються до Чехії, отримавши дозвіл на тривале перебування. Типовим є й те, що більшість із них шукає й знаходить роботу в Празі. Адже в найбільшому чеському місті з мільйонним населенням шансів працевлаштуватись найбільше. Статистика підтвердила і факт, добре відомий у середовищі самих українських емігрантів: найбільше їх знаходить роботу на будівництві. Навіть зараз, у час економічної кризи, таку роботу можна знайти у Празі. Причина у великій різниці в оплаті праці між Україною й державами Європейського Союзу, вважає аналітик столичного економічного щоденника «Господаржске новіни» Петр Вашек.

«Звичайно, те, що стільки українців працює у нас як некваліфікована сила, пояснюється насамперед тим, що в Чеській Республіці вони отримають зарплату в кілька разів вищу, ніж удома, – зазначає він. – Це стосується і кваліфікованих робітників. Зі власного досвіду знаю, що коли ми зводили будинок, то котлован для каналізації копав український учитель. Він нам сказав, що вдома як учитель заробляє в 4-5 разів менше, ніж як простий робітник у Чехії. Тобто, це велетенська різниця в зарплатах, і вона стосується не тільки некваліфікованої робочої сили. Ці процеси триватимуть ще якийсь час, поки можна буде прирівняти зарплату українського і чеського вчителів».

Мало українських бізнесменів, на відміну від російських


Жінки у Празі найчастіше займаються доглядом за дітьми і прибиранням. Власний бізнес має порівняно мало українців. Наприклад, кількість українських ресторанів у Празі можна порахувати на пальцях однієї руки. Знаю один добре відомий своєю смачною кухнею і не тільки серед української громади, але й серед чехів – ресторан «Дністер» у центрі Праги.

Росіяни, на відміну від українців, переважно займаються бізнесом. Зокрема, у чеській столиці нині вже працює 24 російські крамнички, 15 салонів краси й 6 дитячих садочків. Російські студенти також становлять найбільшу групу серед вихідців із колишнього СРСР, які навчаються в столичних вузах.

Оприлюднена статистика стверджує один важливий і нині вже очевидний факт: за 20 років чеської незалежності безіменний, не ідентифікований чужинець зі Сходу, як часто люблять повторювати чехи, перетворився на цілком визначеного, конкретного вихідця з України, який вміє й хоче працювати. Суттєвий внесок українських заробітчан у чеську економіку нині вже незаперечний факт.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG