Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:09

Україну не приймуть до Енергетичного співтовариства 18 грудня – експерт


Експерти вже не очікують вступу України до Енергетичного співтовариства, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

«Я вважаю, що багато експертів вже знають, що 18 грудня не принесе того задоволення, про яке так багато ми чули від діючого Президента… Причина та, яка на поверхні, – це необов’язковість і непослідовність дій української влади у виконанні тих зобов’язань, які бралися, коли йшла мова про вступ до Енергетичного співтовариства», – сказав Нарбут.

Натомість провідний експерт Центру імені Разумкова Володимир Омельченко заявив, що більш оптимістично ставиться до перспектив України в питанні приєднання до Енергетичного співтовариства.

«За тією інформацією, яку я маю, я впевнений, що такий вступ відбудеться. І якщо Україна зробить якісь кроки для того, щоб реформувати свій газовий сектор і ухвалить закон про функціонування газового сектору, і допоможе в цьому Євросоюз, щоб він був нормально адаптований, то це був би добрий крок, щоб Україна вийшла з цього зачарованого кола», – заявив Омельченко.

Рішення щодо приєднання України до Енергетичного співтовариства має бути ухвалене цієї п’ятниці під час засідання Ради Міністрів Енергетичного співтовариства в Загребі. Президент Віктор Ющенко уже висловив переконання, що рішення буде позитивним для української сторони.

Нині до Енергетичного співтовариства входять 14 країн-членів Європейського Союзу та сім балканських держав. А Грузія, Молдова, Туреччина та Україна мають статуси спостерігачів. Переговори про вступ до Енергетичного співтовариства Київ вів упродовж останнього року.

Recommended

XS
SM
MD
LG