Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:45

Расмуссен: наш успіх в Афганістані потрібний Росії


Під час зустрічі генсекретаря НАТО Андерса Фоґа Расмуссена (справа) з президентом Росії Дмитром Медведєвим. 16 грудня 2009 року

Прага – Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен вперше відвідує Росію з офіційним візитом в якості глави Північноатлантичного альянсу. Це також перший візит генсекретаря НАТО до Москви після «глибокого заморожування» відносин із Кремлем, внаслідок російсько-грузинської війни. Расмуссен заявив, що приборкання руху «Талібан» в Афганістані є надзвичайно важливим не лише для Заходу, а й для Росії.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зустрівся у Москві із президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим і міністром закордонних справ Сергієм Лавровим.

Расмуссен закликав Росію до тіснішої співпраці із Північноатлантичним альянсом у справі забезпечення стабільності в Афганістані. Генеральний секретар НАТО зазначив, що в інтересах Росії – активно підтримати місію НАТО проти талібів у Афганістані. Оскільки, за словами Расмуссена, «невдача у цій справі може залишити відкритими двері для поширення мусульманського екстремізму в Центральній Азії».

Саме тому «для Росії так важливо, щоб ми досягнули успіху в Афганістані», – сказав він.

Дмитро Медведєв не прокоментував цю тезу, але висловив сподівання на зміцнення зв'язків з альянсом. «Я сподіваюся, що Ваш візит допоможе посилити співпрацю Росії та НАТО і зробити її продуктивною», – сказав президент Російської Федерації.

Пропозиції Расмуссена

Ще перед тим, як вилетіти 15 грудня до Москви, Андерс Фоґ Расмуссен, оголосив, що має на меті схилити керівництво Росії до активнішої підтримки військової місії США і НАТО проти афганських талібів.

Йдеться про те, що НАТО має потребу ширше використовувати транзитні маршрути через країни Центральної Азії та Росію, адже найкоротший шлях через Пакистан став надто небезпечним через постійні напади бойовиків.

Предметом обговорення є також можливість направлення Росією своїх військових та інших сил безпеки до Афганістану для допомоги НАТО.

Генеральний секретар НАТО також запропонував Росії надати афганським збройним силам у вигляді допомоги військову техніку, а саме вертольоти, артилерію та штурмові гвинтівки.

Посол Росії в НАТО Дмитро Роґозін, минулого тижня заявив, що Москва готова зробити «все», за винятком направлення своїх військ до Афганістану.

Роґозін нагадав, що Радянський Союз воював 10 років у Афганістані і тому «для Росії є політично неможливим відправити знову своїх вояків до цієї країни».

«Новий початок» відносин Росія – НАТО

Виступаючи 16 грудня в Москві, Расмуссен сказав, що він впевнений у «новому початку» відносин НАТО з Росією.

Очікується, що зустрічаючись із керівництвом Російської Федерації, Генеральний секретар НАТО також обговорить наслідки минулорічної війни між Росією і Грузією.

Ймовірно, обговорюватимуть і пропозицію Росії про створення нової архітектури європейської безпеки .

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG