Доступність посилання

ТОП новини

Як можна «пограбувати» держбюджет? Чому Шенген розділив Європу? (Огляд преси)


Київ – У кожної нації є святі для неї імена. Для українського народу це, безумовно, Тарас Шевченко, констатує дописувач газети «Голос України». Тому автор статті обурюється, що ось уже шість років не працює головний музей країни – літературно-меморіальний музей Т.Шевченка на Чернечій горі. Скільки людей з різних країн світу оминули Канів тільки тому, що не дочекалися закінчення реконструкції музею! Нині кількість відвідувачів Тарасової гори – близько ста тисяч на рік. А якби меморіал працював на повну потужність, поклонитися Тарасові приїхало б у десятки разів більше людей, переконаний дописувач.

Досвід засвідчує: якщо ви мрієте привласнити чужу кругленьку суму грошей, не обов’язково натягувати маску і озброєним вламуватися в найближчий банк. Як переконує газета «Нова» , можна просто бути високопосадовим чиновником і мати доступ до державного корита. Так, лише за поточний рік міліція розкрила майже 8 тисяч злочинів, пов’язаних з бюджетними коштами. Причому кожен четвертий спричинив державі збитки на суму від 100 тис. грн., а більш ніж у 300 випадках казнокрадам вдалося поцупити понад мільйон. Усього ж бюджет через розкрадання «схуд» на 2,7 млрд. грн.. Про цьому махінатори вигадали вдвічі більше злочинних схем, ніж торік. Про найгучніші бюджетні злочини року розповідається в статті «Як вкрасти мільйон… у мільйонів?».

Існує дві Європи: історична Європа ідей, принципів, захисту свободи особистості і цілих націй та багатолітньої боротьби за втілення цих ідеалів у життя. А є також Європа бюрократична: це Європа, яка, як пише в газеті «День» письменниця і культуролог Оксана Пахльовська, забезпечує плюс-мінус спокійне існування новітньої об’єднаної Європи, що народилася з цієї боротьби за свободу. Ця друга , бюрократична Європа, часто дуже мало цікавиться вищезгаданими ідеалами. Докладніше про цю бюрократичну Європу, яка дедалі прискіпливіше впроваджує для українців шенгенські візи, розмірковується в статті «Дві Європи».

Паралельно зі сніговою стихією в Україні не вгаває епідемія грипу. Однак, як інформує газета «Сегодня», вакцини від «свинячого грипу», якою б можна було запобігти другій хвилі недуги, в Україні досі немає. Зараз три вакцини: російська, канадська й французька – лише проходять реєстрацію в Україні. І в Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що поки вакцини не схвалять, в країні нікого щеплювати не будуть. Заголовок статті: «Щеплюватися від грипу немає чим».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG