Доступність посилання

ТОП новини

Соколовський: Ціна на газ для України – найвища в Європі, а транзитна ставка – найнижча


Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, в ефірі Радіо Свобода заявив, що Президент Віктор Ющенко дуже чітко написав, зокрема в листі на ім’я Президента Росії Медвєдєва 18 листопада цього року, які пункти є загрозливими для обох сторін і для Європи. І чому, з якою метою і в якому напрямку їх треба змінювати: «Треба змінити формули обрахунку ціни на газ – вона несправедлива. Треба змінити формули обрахунку транзитної ставки, бо вона найнижча. Ціна на газ для України – найвища в Європі, а транзитна ставка – найнижча».

Що стосується енергетичного сектору в цілому, то за словами Богдана Соколовського, Рада Міністрів ЄС у п’ятницю ухвалила приємне для України рішення фактично надання мандату європейської місії на підписання протоколу про приєднання України або Вступ України в енергетичне співтовариство.

«Це справді успіх, досягнутий в результаті довготривалих переговорів… Були проведені переговори із кожним із 27 членів енергетичного співтовариства… це означає, що Україна отримає кілька років (скоріше за все 5 років) для адаптації енергетичного сектору України до європейського законодавства», – сказав в ефірі Радіо Свобода Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський,.

Крім того Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки зазначив, що попри те, що Україна має колосальний парк нафтопереробки, Україна залишається імпортером: «52 мільйона тон в рік ми можемо переробляти на своїх МПЗ. І разом з тим Україна більше половини нафтопродуктів (дизельне паливо і бензин) закуповує по імпорту».

За словами Богдана Соколовського, у сфері ядерної енергетики йдеться передусім про диверсифікацію: «Ющенко започаткував цей процес і ми з 2011 року на підставі контрактів, підписаних у березні 2008 року уже будемо мати часткову диверсифікацію поставки ядерного пального».
XS
SM
MD
LG