Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 22:27

Литва справді допомагала ЦРУ з таємними в’язницями – розслідування


Парламентське розслідування в Литві заявляє, що розвідувальна служба країни допомагала Центральному розвідувальному управлінню США створювати в Литві таємні в’язниці на прохання американців, але не відомо, чи ці об’єкти дійсно використовували для допитів підозрюваних у тероризмі.

Як мовиться у звіті Комітету з національної безпеки парламенту Литви, розвідка країни підготувала для ЦРУ два об’єкти – 2002 року камеру на одну особу, а 2004 року приміщення для утримання 8 осіб.

За даними цього розслідування, керівництво Литви вочевидь про це не інформували.

Справа з таємними в’язницями, які нібито використовували американські спецслужби на території європейських країн для неконтрольованих допитів підозрюваних у тероризмі, тягнеться вже близько 5 років, головним чином у Парламентській асамблеї Ради Європи.

У причетності до цієї програми звинувачували й Україну, але ці твердження не витримали критики.

У 2007 році в ПАРЄ подали доповідь про результати їхнього розслідування, де заявили, що така програма напевно існувала, але конкретних доказів так і не навели.

Тим часом іще в 2006 році тодішній президент США Джордж Буш визнав існування такої програми в минулому, але, не згадуючи подробиць, заявив, що її закрили.

Recommended

XS
SM
MD
LG