Доступність посилання

ТОП новини

Суд наказав ЦВК вилучити з бюлетеня нумерацію кандидатів у Президенти


Київський апеляцiйний адмiнiстративний суд зобов’язав Центральну виборчу комiсiю вилучити з виборчого бюлетеня нумерацiю кандидатiв на посаду Президента. Про це повiдомила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

За її словами, з відповідним позовом до суду звернулася кандидат у Президенти вiд Народно-демократичної партiї Людмила Супрун.

ЦВК оскаржила це рiшення у Вищому адмiнiстративному судi України, який має розглянути цю скаргу 23 грудня.

При цьому Усенко-Чорна сьогодні пропонувала Центрвиборчкому винести на засідання питання про зміну форми бюлетеня. За її словами, поліграфічний комбінат «Україна», відповідальний за виготовлення виборчих бюлетенів, надіслав листа, в якому зазначається, що технологічний процес виготовлення бюлетенів займає 22 календарних дні й повинен закінчитися 9 січня 2010 року.

Однак у зв’язку з тим, що рішення ЦВК про затвердження форми бюлетеня оскаржене в суді, комбінат не може приступити до друку бюлетенів. Усенко-Чорна наголосила, що термін виготовлення бюлетенів уже порушений і питання необхідно вирішувати в найкоротший термін.

Водночас член Центрвиборчкому Олександр Шелест заявив, що до рiшення суду останньої iнстанцiї ЦВК не може затверджувати пробний зразок бюлетеня. Його пiдтримав голова ЦВК Володимир Шаповал, і комісія відмовилася включити це питання до порядку денного засідання.

15 грудня на засiданнi Центральна виборча комісія затвердила форму й текст виборчого бюлетеня до виборiв Президента 17 сiчня.

При цьому мiж членами ЦВК виникла дискусiя про те, чи проставлятимуться номери в бюлетенi бiля прiзвищ кандидатiв.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна наголосила, що текст, затверджений у виборчих бюлетенях, загрожує зривом виборів Президента.

За її словами, оскільки нумерація кандидатів на посаду Президента раніше в бюлетенях не використовувалася, рішення ЦВК про затвердження форми й тексту бюлетенів може бути оскаржене, і якщо воно буде скасоване в той час, коли друк бюлетенів у затвердженій формі вже почнеться, може просто не вистачити часу на їхній передрук.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG