Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:12

США: «Форд» скорочує штати


Криза боляче вдарила по Детройту

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах автомобілебудівна компанія «Форд» має намір майже удвічі зменшити кількість робітників на своїх заводах у Північній Америці. Йдеться про скорочення десятків тисяч робітників.

«Форд» – єдина з детройтських автовелетнів компанія, яка для свого виживання у період кризи не прохала від уряду доларових милиць у вигляді багатомільярдних позик і не оголошувала банкрутство, щоб захиститися від кредиторів. «Форд» самотужки долав труднощі з падінням продажу своїх авт.

Але тепер, як заявив представник адміністрації «Форда» Марк Трабі, компанія підрахувала, що має працівників удвічі більше, ніж потребує. На заводах «Форда» у Північній Америці – 80 тисяч 200 робітників, а звільнити хочуть 41 тисячу.

Є три шляхи скорочення штатів. Перший – просто звільняти людину, другий – відправляти працівника на пенсію, ліквідуючи його вакансію, і третій шлях – це викуп, тобто звільнення з виплатою щедрих відступних. «Форд» обрав останній варіант.

Виглядає це таким чином: якщо за плечима у вас принаймні 1 рік заводського стажу, «Форд» виплатить вам 50 тисяч доларів і, на вибір, – або ще 20 тисяч доларів готівкою, або дасть ваучер на 25 тисяч доларів на купівлю фордівського авта. Крім того, вам залишать на півроку медичне страхування.

Представник «Форда» каже, що компанія сподівається, але не має певності, що робітники підуть на це.

Потужній профспілці працівників автобудівників довелося змінити позицію

Власне, умови скорочення були вироблені на переговорах адміністрації компанії з профспілкою і закріплені у новому контракті. Згідно з цієї угодою працівник, що погоджується на звільнення, отримує зарплату за майже рік праці й за частину другого року, залежно від загального стажу роботи.

Треба сказати, що за умовами старого контракту звільнений працівник потрапляв до так званого «робочого резерву» і отримував зарплат протягом невизначеного часу, тобто практично завжди, навіть якщо його завод зупиняли й зачиняли. Одначе, коли наприкінці минулого року всі три детройтські автовелетні балансували на краю банкрутства, профспілка змушена була погодитися на скасування докризової практики.

І все-таки за новим контрактом робітники пенсійного віку отримуватимуть досить щедрий пакет. Він включає 40 тисяч доларів кваліфікованим робітникам і 20 тисяч доларів різноробам. Але для такого пакету треба мати тридцятирічний стаж праці, або ж вік принаймні 55 років і десятирічний стаж на заводах «Форда». Ті, кому виповнилося 65, отримуватимуть пакет, якщо працювали бодай 12 місяців.

На початку року лише 1000 робітників обрали ці варіанти. Скільки охочих буде тепер, адміністрації не відомо, а звільнити мають, нагадаємо, 41 тисячу робітників.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG