Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті визначили найвпливовіших людей


Ужгород – У Закарпатті визначили 50 найвпливовіших людей області. Такий спецпроект щороку робить місцева газета «Неділя». Зазвичай до рейтингу потрапляють очільники області, найвідоміші політики та найпотужніші бізнесмени, місцеві керівники міліції, прокуратури, Служби безпеки, а ще – художники, письменники й духівництво.

Цього року очолив рейтинг екс-голова Секретаріату Президента Віктор Балога. До п’ятірки потрапив також голова адміністрації краю Олег Гаваші, його перший заступник і брат Віктора Балоги Іван, їхній же двоюрідний брат і народний депутат Василь Петьовка, а ще мер Ужгорода і кандидат на Президента Сергій Ратушняк, відомий своїми заявами щодо євреїв.

Закарпатська газета «Неділя» визначає рейтинг найвпливовіших людей області четвертий рік поспіль. Цього року рейтинг опинився на межі зриву. Один із його організаторів, журналіст Ярослав Світлик каже: «Оскільки фінансова криза, було важко знайти кошти, необхідні для випуску журналу».

На презентацію рейтингу прийшло вчора чимало людей, і насамперед ті, хто ввійшов до нього. Щоправда, не всім сподобалося їхнє місце в списку і характеристика.

Чи вистачає рейтингові об’єктивності

Зокрема, «регіонал» Іван Качур вважає, що рейтингові бракує об’єктивності. «Проект чудовий, єдине, чого хочеться, щоб він був максимально реальний. Бо дійсно, якщо вже визначаються рейтингові місця, то хочеться, щоб вони відповідали дійсності», – каже він.

Йому суперечить власниця потужного ужгородського ресторану Маргарита Мощак. Вона вважає, що потрапити до рейтингу – надзвичайно престижно.

«Це факт, усім би хотілося тут бути. Хто сюди не потрапляє, завжди говорить про те, що треба було заплатити грошей. Але те, що ми не платили, – це факт безперечний і беззаперечний», – наполягає вона.

Рейтинг «потрібен для самих закарпатців»

Володимир Гісем, директор Ужгородського коньячного заводу, вважає, що рейтинг потрібен насамперед пересічним закарпатцям, щоб вони могли визначити, хто є хто в області.

«А для читача, для громадянина регіону, це є дуже хороший факт для аналізу, мислення, для самооцінки», – вважає він.

Самі ж організатори рейтингу зізнаються, що чекають критики. Оскільки ж ніхто в області більше не робить нічого подібного, автори вважають свій проект тим містком, який нині єдиний певною мірою зближує політику й бізнес, друзів і недругів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG