Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 08:29

Програма Медведєва


Підбивати підсумки політичного року – це вже традиція для керівників багатьох країн. Вирішив поспілкуватися зі ЗМІ і президент Росії Дмитро Медведєв, тим більше, що його попередник і голова уряду Володимир Путін днями це вже зробив під час прямої телевізійної лінії з росіянами.

Путін, як відомо, говорив про Україну. Медведєв також згадав. Наприкінці розмови з керівниками телевізійних каналів він наголосив, що Москва не має свого кандидата на виборах Президента України. Разом із цим керівник сусідньої держави окреслив певну програму дій для нового українського Президента.

В Україні мають «не ображати» російську мову, «дозволяти розвиватися двостороннім контактам, щоб наші спільні економічні проекти розвивалися, щоб не було якогось дивного бажання вступити в якийсь іноземний військовий блок, через що буде нервуватися, так чи інакше, величезна кількість людей».

Тобто, ми ніби по колу повертаємося до 2004 року, коли в Москві також вважали за необхідне окреслювати політичну програму для майбутнього Президента України. З тією тільки відмінністю, що тоді Росію влаштовував тільки один кандидат, і в Кремлі цього не приховували.

Однак і тоді існували спекуляції навколо російської мови. І тоді вважали, що питання приєднання України до НАТО – не український, а російський вибір. Тобто серед тих, хто мав би нервуватися щодо приєднання України до НАТО, були і Володимир Путін, і Дмитро Медведєв, який тоді був безпосереднім куратором української передвиборної кампанії в адміністрації президента Росії.

Дивує, що в Росії погодилися з думкою, що «Україна – це самостійна суверенна держава, де президента визначить народ», погодилися з відсутністю власного кандидата на президентських перегонах, але разом із цим ніяк не можуть погодитись із набагато простішою думкою: українські політичні координати мають визначати в Києві, а не в Москві.

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG