Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані відбулися нові протести опозиції і нові сутички з поліцією


Сили правопорядку Ірану, за повідомленнями, силою розганяли в суботу прихильників опозиції, які використали нагоду релігійного свята мусульман-шиїтів Ашура для чергових протиурядових демонстрацій.

Як розповіли Радіо Свобода свідки, поліція і «басіджі» – релігійна напіввоєнізована дружина – в великих кількостях патрулювали вулиці столиці Тегерана, щоб відвернути опозиційні виступи і не дати демонстрантам зібратися в великих кількостях.

За іншими повідомленнями, поліція розганяла демонстрантів подразливим газом і кийками.

Опозиційні сайти також заявляють, що сили безпеки ввірвалися в приміщення одного з головних агентств новин Ірану після того, як там сховалися кілька демонстрантів.

Ці повідомлення не підтверджені з незалежних джерел. Іноземним засобам інформації заборонено бути присутніми на місці подій і самостійно висвітлювати акції протесту.

Щорічне свято Ашура, одна з головних релігійних подій року для шиїтів, до яких належить велика більшість іранців, сягає кульмінації в неділю.

Керівник поліції Тегерана Есмаїл Ахмаді Могаддам попередив, що поліція за потреби вдасться до твердої сили, щоб припинити будь-які зібрання нерелігійного змісту.
XS
SM
MD
LG