Доступність посилання

ТОП новини

Президентові пропонують надати право застосовувати вiйська за кордоном


Голова Комiтету Верховної Ради з питань нацiональної безпеки та оборони Анатолiй Гриценко пропонує надати Президентові України право оперативно застосовувати Збройнi Сили за межами держави. Вiдповiдний законопроект зареєстрований у Верховнiй Радi, повiдомляє прес-служба полiтика.

Законопроект передбачає можливiсть оперативно застосовувати Збройнi сили за межами територiї України вiдповiдно до загальновизнаних принципiв i норм мiжнародного права, мiжнародних договорiв України. Право на застосування вiйськ за кордоном матиме Президент України, пiсля схвалення такого рiшення у Верховнiй Радi.

У такий спосiб Гриценко пропонує «захищати життя i здоров’я українських громадян, а також вiйськовi контингенти України, якi дислокуються за кордоном i виконують миротворчi та iншi місії».

Крiм того, в законопроектi зазначається, що українськi вiйська можуть застосовуватися за межами держави для боротьби з пiратством i гарантування безпеки судноплавства, а також – для захисту iншої держави, яка звернулася до України з вiдповiдним проханням.

Пояснюючи iдентичнiсть норм свого законопроекту i вiдповiдного законопроекту президента Росiї Дмитра Медвеєева, який схвалений Федеральними Зборами Росії i вже став законом, глава комiтету Ради з питань нацбезпеки зазначив: «Росiйська держава захищає iнтереси росiян, а Українська держава – iнтереси українцiв. Мiждержавнi вiдносини України з Росiєю будуть рiвноправними i взаємовигiдними. А права i зобов’язання сторiн – будуть симетричними».
XS
SM
MD
LG