Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 05:39

Підсумки дипломатичного року України


Міністр закордонних справ України Петро Порошенко

Київ – Завершення підготовки усіх розділів Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства, початок реалізації Хартії про стратегічне партнерство між Україною і США , поновлення українсько-російського діалогу – це головні здобутки дипломатичного року України. Про це говорив у середу на прес-конференції в Києві міністр закордонних справ Петро Порошенко. Цей виступ керівника зовнішньополітичного відомства зібрав понад сотню українських закордонних журналістів.

У 2009 році українські дипломати уперше зіткнулися з кількома проблемами, що вплинули на їхню діяльність. Окрім тривалої, майже піврічної, відсутності керівника зовнішньополітичного відомства, це і нестабільна політична ситуація всередині України, і міжнародна фінансово-економічна криза.

«Складна фінансово-економічна ситуація вплинула і на діяльність МЗС. Ми вперше мали ситуацію, коли накопичувалися борги за оренду, обмеження телефонних переговорів, обмежені можливості пересування, – зауважив Петро Порошенко. – Приємно повідомити, що, дякуючи оптимізації діяльності міністерства, нам вдалось унормувати цю ситуацію, і на сьогоднішній день ефективна діяльність МЗС по всіх напрямках відновлена».

Протистояння морському піратству

Уперше одним із головних напрямків діяльності Міністерства закордонних справ, разом зі спецслужбами України та інших держав, стало протистояння морському піратству, налагодження партнерських зв’язків між дипломатами і військовими задля збереження життів українських моряків, які місяцями перебували у піратському полоні.

Говорячи про роботу в цій ділянці, Петро Порошенко зазначив: «За активного сприяння МЗС було звільнено 98 українських моряків- членів екіпажів 14 суден. Той досвід, який ми набули протягом останнього часу, буде покладений у низку законодавчих ініціатив, нормативних документів уряду, тому що ми змушені констатувати: нинішня законодавча база і нормативні документи, які на сьогодні є в Україні і які регулюють діяльність України у миротворчих операціях, не відповідають вимогам сьогодення».

Керівник МЗС також повідомив, що з ініціативи України наступного року відбудеться спеціальне засідання Ради Безпеки ООН з проблеми піратства; українці також пропонують провести і міжнародну конференцію експертів із цього питання.

Проблема віз

І ще одна важлива проблема у контексті захисту прав громадян України за кордоном – це проблема візова.

«Статистика доходила до 30 відсотків відмов в окремих посольствах у наданні віз громадянам України. Унаслідок проведеної роботи статистика суттєво покращилась. І наші подальші консультації дають нам надію, що вже у 2010 році ми маємо можливість запровадити безкоштовні візи для нових категорій громадян – зокрема, для організованих туристичних груп (на сьогодні це одна третина загальної кількості громадян, які звертаються за візами); сподіваємося, нам вдасться забезпечити видачу безкоштовних віз прочанам і релігійним діячам», – заявив керівник зовнішньополітичного відомства.

Ці та інші проблеми, які визначали діяльність МЗС України, залишаються пріоритетними і в році наступному, а найважливішим своїм завданням міністр закордонних справ Петро Порошенко називає продовження діалогу із ЄС щодо впровадження безвізового режиму для громадян України; створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, поглиблення українсько-американської та українсько-російської співпраці і підтримка гарних стосунків із сусідніми державами.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG