Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Юлія Тимошенко прозвітувала про свої здобутки


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час підсумкової прес-конференції. Київ, 29 грудня 2009 року

Київ – Україна змогла переламати негативні тенденції в економіці і зміцнити свою енергетичну незалежність. Такими є головні здобутки уряду, про які заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, підбиваючи підсумки 2009 року. Прем’єр багато розповідала про свої досягнення, розкритикувала опонентів і старанно обходила незручні запитання.

Прем’єр-міністр назвала 2009 рік найскладнішим для України. Голова уряду нарахувала сім причин того, що наслідки кризи виявилися настільки руйнівними: тут і тіньова приватизація, і відсутність модернізації виробництва та структурних реформ, і слабкість банківської системи… За словами голови Кабміну, проблеми акумулювалися впродовж усіх 18 років існування української держави.

Юлія Тимошенко заявила, що її політичні опоненти не лише самоусунулися від боротьби з кризою, а навіть намагалися скористатися нею для поборення уряду. «Почали працювати системно, скоординовано між собою, для того, щоб криза набула абсолютного характеру, – заявила прем’єр. – Щоб паніка посилювалася, щоб розхитувалися всі системи психологічної та фінансової стабільності країни. І все це сьогодні продовжується».

Проте, попри несприятливі умови, уряду вдалося переламати негативні тенденції в економіці. За її словами, з червня економіка країни почала «поступово виправлятися і виходити з цієї ями».

Про газові здобутки

Серед головних здобутків року Юлія Тимошенко назвала зміцнення енергетичної незалежності України завдяки вигідному газовому контракту. «Всі заяви, пов’язані з тим, що Україна має невигідний контракт по газу, і має невигідні ціни на газ, не відповідають дійсності», – заявила вона. При цьому прем’єр пообіцяла, що з 1 січня 2010 року газ дорожчати не буде ні для населення, ні для комунальних підприємств, ні для економіки.

Також Юлія Тимошенко розповіла про успіх антикризових програм в металургійній, авіаційній та будівельній галузях і повідомила про великі будівельні плани на майбутнє. «Ми забезпечимо, по-перше, розквіт нашої будівельної галузі, а, по-друге, видачу безкоштовних квартир тим, хто стоїть у пільговій черзі», – пообіцяла кандидат на Президента.

Про Януковича й олігархів

Хоча Юлія Тимошенко підбивала підсумки своєї роботи на посаді прем’єра, вона неодноразово вдавалася до критики свого головного опонента на президентських перегонах Віктора Януковича. При цьому вона прямо закликала журналістів до співпраці.

«Не допустіть, щоб люди помилися на цих президентських виборах. Не допустіть, щоб вони із заплющеними очима прийшли і повернули до влади підготовлену до володіння країною олігархію. Тому що Янукович є чистим уособленням такої форми правління», – звернулася до присутніх прем’єр.

У відповідь журналісти зауважили: у робочий час вища посадова особа не повинна вести передвиборну агітацію. Юлія Тимошенко пообіцяла поправити ситуацію «і контролювати кожне слово».

Про «правильну» декларацію і «неправильне» телебачення

Неприємні питання прем’єр обходила. Зокрема, Юлія Тимошенко ухилилася від відповіді на запитання, чому в її декларації не зазначено, скільки вона сплачує за орендований будинок? Адже попри твердження, що прем’єр житло орендує, у її декларації нічого не сказано про сплату оренди. «У мене додати до того, що є в декларації, немає чого, – зазначила Юлія Тимошенко. – Дякую за запитання».

Майже три години приділила Юлія Тимошенко прес-конференції, присвяченій підсумкам року. При цьому прем’єр неодноразово критикувала інформаційну політику провідних телеканалів, які, на її думку, часто неадекватно висвітлюють перебіг подій в Україні.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG