Доступність посилання

ТОП новини

Іран шукає союзників у Середній Азії, а опозиція продовжує протести


Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив у перебігу візиту до Таджикистану про готовність до спільних заходів щодо забезпечення регіональної безпеки.

Під час його переговорів у Душанбе з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоновим йшла мова, зокрема, про необхідність стабілізації в Афганістані і Пакистані.

«Іноземна військова присутність в країнах регіону призвела до проблем в Афганістані і Пакистані. Ми розраховуємо на те, що ця присутність незабаром закінчиться і ми дочекаємося миру й стабільності в дружніх нам державах», – заявив у Душанбе Ахмадінеджад.

Президент Ірану також зазначив, що Тегеран продовжить інвестувати в ЗАСОБИ таджицьку енергетику, сільське господарство та інші галузі цієї країни.

А у вівторок Ахмадінеджад має відвідати Туркменистан.

Тимчасом, у самому Ірані викладачі університету Тегерана оприлюднили листа, в якому закликали духовного лідера країни аятолу Алі Хаманеї покласти край переслідуванням іранської опозиції. Наприкінці грудня в сутичках демонстрантів із поліцією загинуло щонайменше 8 осіб, включно з племінником одного з лідерів опозиції Мір Хосейна Мусаві.
XS
SM
MD
LG