Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:34

Чи будуть повітряні подорожі до США безпечнішими, коли стануть складнішими?


Нью-Йорк – СполучU.S. - Boeing's 787 Dreamliner lands at Boeing Field in Seattle, Washington, beneath the tip of the skyline after successfully completing its first test flight on 15Dec2009ені Штати впроваджують нові заходи безпеки повітряних подорожей. До такого кроку вдаються після невдалої спроби ісламістського терориста знищити американський пасажирський авіалайнер на підлеті до Детройта.

Відтак впроваджується додаткова, особливо щільна перевірка громадян 14 країн, якщо вони подорожують до Сполучених Штатів з-за кордону. У списку країн, здебільшого, близькосхідні, але не лише вони. Це насамперед країни, які вважаються спонсорами міжнародного тероризму – Іран, Судан, Куба й Сирія, а також так звані «країни підвищеного інтересу» з погляду безпеки – серед них Пакистан, Саудівська Аравія, Афганістан, Алжир, Ліван, Ірак, Сомалі, Ємен, Лівія та Нігерія.

Звідки б громадяни цих країн не летіли до Америки, в будь-якому міжнародному аеропорту їх піддаватимуть особистому фізичному обшукові, а багаж, що беруть із собою на борт, також перевірятимуть вручну.

За словами Шаді Гаміда, близькосхідного експерта Брукінгського інституту, слід очікувати протестів з боку урядів країн, названих у нових правилах.

«Звичайно, протести можуть відбутися, але варто нагадати, що ці країни вже було виокремлено для додаткових заходів безпеки ще після (терактів) 11 вересня 2001 року, – зазначає він. – Тобто, націленість на певні країни існує здавна, але за додатковими вимогами перевірятимуть ретельніше... Це також може негативно вплинути на дипломатичні зусилля адміністрації президента Барака Обами на Близькому Сході».

Чимало скептиків щодо нових обмежень

Нові заходи не стосуються громадян Сполучених Штатів, але
критики вказують на вузьку скерованість цих заходів – а що, як терорист дістанеться до Америки не літаком, а іншим транспортом, зокрема, морським? А що, як він підірве свою вибухівку не у повітрі, а в черзі аеропорту?

Варто зауважити, що уряд США піддають нищівній критиці за те, що нігерійцеві, який зумів пронести на собі вибухівку на борт літака, взагалі видали в’їзну візу. Адже цей молодий чоловік був на списку осіб, підозрюваних у тероризмі. Його батько сам попередив американське посольство про екстремістські погляди й наміри сина. До того ж, розвідувальні служби мали записи перехоплених розмов потенційного шахіда.

Обурення викликала також заява міністра внутрішньої безпеки Джанет Наполітано, мовляв, «система спрацювала», хоча система якраз не спрацювала, пасажири літака самі скрутили терориста. Наступного дня пані Наполітано визнала свою помилку, але, як то кажуть, поїзд вже пішов. Телевізійні гумористи назвали її «Некомпетано», а деякі законодавці вимагають відправити її у відставку. Особливо гостро критикують розвідку, яка мала з різних джерел купу даних про план теракту, але не змогла їх синтезувати. Проводять паралель із ісламськими терактами 2001 року в Нью-Йорку й Вашингтоні.

Почастішали вимоги застосувати так зване профілювання пасажирів, маючи на увазі посилену перевірку молодих мусульман. Але проти цього протестують правозахисні організації.

Прискіпливо перевіряють вже тривалий час

Загалом, прискіпливу перевірку здійснюють вже тривалий час. Це стосується осіб із будь-якої країни. Можуть змусити зняти взуття. Просять зняти ремінці, обручки, годинник, взагалі все металеве, а також піджак. А якщо є ноутбук, то його можуть просвітити, попросити увімкнути його.

Не можна на борт брати з собою рідину, зубну пасту, гострі та колючі предмети типу ножиць, спиртне. Це можна зробити лише, якщо придбати пляшку у безподатковій крамниці в аеропорту. Ну, і проходити треба крізь рентгенівські ворота.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG