Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 07:01

Українські православні і греко-католики відзначають Різдво


Різдво Христове відзначають за юліанським календарем, 6–7 січня, в Україні українські православні церкви і Українська Греко-католицька церква.

В цей же день Різдво відзначають Російська православна церква та її підрозділи, Єрусалимська, Сербська і Грузинська православні церкви, а також іще деякі церкви східних обрядів, такі, як Вірменська апостольська.

За григоріанським календарем, 24–25 грудня, Різдво Христове святкують не лише католики, а й представники практично всіх християнських конфесій свiту, зокрема і численних православних церков.

При цьому більшість православних церков – 10 із 14 так званих канонічних, починаючи зі Вселенського Константинопольського патріархату, – перейшла на модернізований новоюліанський календар, у якому святкування календарних свят, що відзначаються за певною датою, збігається з загальноприйнятим григоріанським, але Великдень і пов’язані з ним свята залишаються, як за «старим стилем».

Урочисту літургію сьогодні відслужили у базиліці Різдва Христового у Вифлеємі на Західному березі Йордану, місті, де, за євангельськими переказами, народився Ісус Христос.

Recommended

XS
SM
MD
LG