Доступність посилання

ТОП новини

Обама обіцяє подолати проблеми з безпекою


Президент США заявив, що бере на себе відповідальність за провал у роботі американських служб безпеки, які не зуміли перепинити людину зі списку потенційних терористів від посадки до літака, що летів із Амстердама до Детройта 25 грудня, з вибухівкою.

У вчорашньому виступі, вже другому за останні три дні на цю тему, Барак Обама пообіцяв удосконалити координацію діяльності різних підрозділів розвідувальних служб.

«Уряд США загалом мав хоч і розпорошену всередині системи, але достатню інформацію для того, щоб попередити змову й не допустити нападу. Помилка, ймовірно, полягала не в нездатності зібрати інформацію, а в тому, що не вдалося пов’язати її в єдине ціле та зрозуміти», – сказав президент США.

Але він додав, що нічиїх відставок через це не вимагатиме, бо провал був «системний». За його словами, він зацікавлений не в тому, щоб скласти на когось вину, а в тому, щоб з’ясувати, що й чому не спрацювало, і виправити ці помилки.

Обама також пообіцяв зміцнити заходи безпеки на повітряному транспорті і заявив про наміри США зробити усе можливе для ліквідації терористичної мережі «Аль-Каїда».

Раніше вчора була оприлюднена доповідь уряду США із результатами розслідування здійснених спецслужбами помилок.
XS
SM
MD
LG