Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко виступає проти газотранспортного консорціуму


Президент Віктор Ющенко виступає проти створення будь-якого газового консорціуму. Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Чому Україна пропонує газовий консорціум? Чому Росія не пропонує зробити газовий консорціум для видобування (газу) за участю України? Чому наші європейські колеги не пропонують зробити консорціум за участю України? У нас є національна компанія, яка може блискуче відповідати за політику галузі, наприклад, газового транзиту. Для чого нам це? Що, ми не можемо поділити свої здобутки, свою монополію організувати? Це є здача національних інтересів», – зазначив Віктор Ющенко.

Російська сторона неодноразово заявляла, що зацікавлена у тому, щоб бути співвласницею української газотранспортної системи у тій чи іншій формі і, зокрема, пропонувала створити спільний консорціум за своєї участі, який узяв би українську ГТС в управління.

Напередодні кандидат на Президента Віктор Янукович заявив про необхідність створення газового консорціуму за участю України, Росії та Євросоюзу.

Москва тисне нафтою на Мінськ – Ющенко

Білорусько-російський нафтовий конфлікт – це тиск Москви на Мінськ, заявив Президент України.

«Це тиск. Очевидно. Нафта і газ – це не тільки вуглеводні, але, на жаль, і політика. І політика дуже заглибилася у такий залежний процес, як енергетичний. Тому ми говоримо не тільки про стосунки нафти та газу – ми говоримо про великі виклики залежності, в тому числі політичної», – заявив Віктор Ющенко.

Росія та Білорусь увійшли в 2010 рік без угоди про постачання і транзит нафти.

Раніше російська сторона заявляла, що у разі непідписання угоди з 1 січня Білорусі доведеться оплачувати 100 відсотків експортного мита при постачанні російської нафти. Мінськ, у свою чергу, наполягає, що експортне мито неможливе в межах митного союзу, членами якого є обидві країни. Переговори досі тривають.

Ющенко бачить прогрес у візових відносинах із ЄС

Президент в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що бачить прогрес у візових відносинах України з Євросоюзом.

«За 2008 рік до Європи, як туристи, виїхали мільйон двадцять тисяч українців. А у 2007 році, за старим візовим режимом, – близько 400 тисяч. У 2008 році 40 відсотків усіх українців, які виїжджали, виїжджали за безкоштовними візами. І ми називаємо це відсутністю прогресу у візових стосунках? Думаю, що це дурниця. 40 відсотків громадян сьогодні їдуть до країн ЄС безкоштовно – це і є візова політика Президента Ющенка», – зазначив Віктор Ющенко.

Ющенко каже, що не відчуває відповідальності за нестабільність

Президент заявив, що не відчуває особистої відповідальності за нестабільність в Україні.

«Ні. Це для ясної позиції. Я кожен день, будучи Президентом у цій державі, ранок починав із того, що кожного українця закликав, що він не хохол, не малорос – що він українець… Після 2004 року, як була зроблена політична реформа, повноваження, починаючи від (призначення) Генерального прокурора і завершуючи призначенням суддів, змістилися з компетенції Президента до компетенції парламентської більшості, яку очолює Прем’єр-міністр», – зауважив Віктор Ющенко.

«Я, як Президент, ніколи не похилю голову і не скажу, що я за ці п’ять років щось програв. Я приніс нації те, що вона потребує. Уміє вона це читати – це її спасіння, не вміє – значить, нам треба походити з Януковичами та Тимошенками під кремлівським проектом, як ходили під Кучмою, ще 15–20 років. Це також плата », – наголосив він.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG