Доступність посилання

ТОП новини

Місія ПАРЄ спостерігатиме за виборами з 14 по 18 січня


Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи з 39 осіб на чолі з представником Угорщини Матяшем Ерші перебуватиме в Україні для спостереження за президентськими виборами з 14 до 18 січня, мовиться в оприлюдненому в суботу прес-релізі ПАРЄ.

Перед самим спостереженням за голосуванням 17 січня на низці дільниць делегація має зустрітися з провідними кандидатами й представниками виборчих органів, громадянського суспільства й засобів інформації.

Делегацію супроводжуватиме й член Венеціанської комісії, органу Ради Європи, який разом із Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ висловив раніше свою думку з приводу останніх змін до виборчого законодавства в Україні.

У прес-релізі нагадано, що передвиборна делегація ПАРЄ, яка відвідала Київ наприкінці листопада, зазначила «загалом вільну й конкурентну атмосферу», а також поліпшення зі свободою засобів інформації, – але водночас висловила стурбованість низкою моментів.

Серед питань, які викликали занепокоєння, – дедалі менша довіра виборців до політики і пов’язаність політики й фінансів.

Виборче законодавство України має недоліки, але все ж воно може стати основою для виборів, проте його необхідно виправити якомога скоріше хоч після виборів, застерегла передвиборна делегація.

Спостерігачі ПАРЄ працюватимуть в Україні разом зі спостережними місіями Парламентських асамблей НАТО і Організації з безпеки і співпраці в Європі, Європейського парламенту і Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ.

Попередні висновки щодо виборів вони мають намір оголосити на спільній прес-конференції наступного дня після них, 18 січня.

Раніше голова спостережної місії ОБСЄ Гайді Тальявіні в інтерв’ю Радіо Свобода уточнила, що це будуть лише попередні висновки, а остаточні оприлюднять тільки через два місяці після виборів.
XS
SM
MD
LG