Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 18:08

Виборців маленького села на Харківщині ледь не позбавили можливості проголосувати


Харків – Мешканців невеличкого села Перемога на Харківщині ледь не позбавили права голосу. Про село із півтисячним населенням забули при складанні списків виборців. Дізнавшись про це селяни обурилися. А СБУ, крім цієї проблеми, знайшла низку інших.

Населених пунктів із назвою Перемога на мапі Харківської області аж чотири. Два з них розташовані в одному районі. Мешканці Перемоги вже звикли отримувати листи, адресовані жителям сусіднього селища з такою ж назвою. Між тим плутанина із листуванням виглядає дрібницею на фоні виборчої проблеми. Переможан не віднесли до виборчого списку. Тепер кожен з них має встигнути до виборів написати заяву про включення його до Державного реєстру, розповідає член виборчої комісії у селищі Перемога Вікторія Щюпко.

«Обурюються, кажуть що довго живуть в селі, а їх немає у списках. Ми заповнювали скарги і передавали їх в Державний реєстр із копіями паспортів для внесення людей до списків виборців. Але інформації про те, чи вони включені, ще не було», – каже Вікторія Щюпко.

Якщо таки в день виборів переможани не знайдуть себе у списках, додати туди їхні прізвища мають безпосередньо на виборчій дільниці, пояснює голова обласного тервиборчкому Микола Селезньов.

«Орган ведення державного реєстру виборців зараз, знаючи про цю інформацію, повинен зробити правки, і додатково внести за своєю схемою. На повторному голосуванні уже ці виборці мають бути у списках», – каже Микола Селезньов.

Без телефонного зв’язку та опалення, але в пов’язках

Проблема села Перемога не єдина в Україні напередодні президентських виборів. Днями Служба безпеки повідомила про низку недоліків з підготовки до голосування на Харківщині. За даними СБУ, в кількох районах області на дільницях виявили відсутність металевих решіток на вікнах, охоронної та пожежної сигналізації, телефонного зв’язку, опалення та освітлення.

Натомість Микола Селезньов не бачить серйозних проблем із підготовкою до виборів на Харківщині. Навпаки, під час голосування проводитимуть профілактику проти поширенню вірусу грипу. Для цього усі члени виборчкомів та правоохоронців працюватимуть у марлевих пов’язках. Відповідне розпорядження підписав голова обдержадміністрації. Всі інші проблеми, що стояли на порядку денному, вже вирішуються, – запевняє голова облтервиборчкому. Для цього є ще три дні – до виборів 17 січня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG