Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 20:04

Таліби вчинили напад у центрі столиці Афганістану


Прага – Таліби сьогодні здійснили напад у центрі Кабула. За даними афганської влади, 12 осіб, включно з 7 бойовиками, загинули і близько 70 людей поранено. Президент Афганістану Хамід Карзай запевняє, що порядок відновлено.

Стрілянина і вибухи сталися неподалік державних будівель, президентського палацу, Центробанку і кількох торговельних центрів у центрі Кабула. Речник руху «Талібан» повідомив нашим колегам з афганської редакції Радіо Свобода про те, що в нападі брали участь 20 талібів, включно зі смертниками.

Напад стався в той час, як кілька представників нового афганського уряду складали присягу. Представники афганської влади кажуть, що напад не вплинув на цю церемонію, і всі в президентському палаці були у безпеці.

Президент Афганістану Хамід Карзай засудив нападників. «Терористи напали на район Кабула, що прилягає до президентського палацу. Це одна з загроз, що постали перед Афганістаном, лише одна з загроз. Інші загрози сильніші. Вони можуть нашкодити Афганістанові навіть більше», – заявив він.

Попереду – можливі нові напади талібів

Хоча афганська влада запевняє, що знову контролює становище, нинішній напад продемонстрував, що таліби можуть потрапляти навіть у найбільш захищені райони Кабула.

Спеціальний представник США в Афганістані та Пакистані Річард Голбрук засудив напад талібів як дії відчайдушних і безжалісних людей. Він також попередив про нові можливі подібні атаки.

«Люди, які таке коять, не переживуть свої напади, але вони й не матимуть успіху. Але ми можемо очікувати подібного знову і знову. Таким є «Талібан». Вони є складовою екстремістських угруповань, які діють у прикордонній зоні між Афганістаном і Пакистаном», – зауважив Голбрук.

Тим часом до Афганістану продовжує прибувати нове підкріплення до складу військ США і Міжнародних сил сприяння безпеці – усього майже сорок тисяч осіб. Водночас у Лондоні на кінець січня готують міжнародну конференцію з афганської проблематики. Її мета – пошуки рецепту, як зупинити кровопролиття і сприяти відбудові Афганістану.
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG