Доступність посилання

ТОП новини

Кремль нарешті відправляє посла до Києва


Михайло Зурабов

Прага – Президент Росії Дмитро Медведєв доручив Михайлу Зурабову приступити до виконання своїх обов’язків посла і спецпредставника президента Росії з торговельно-економічних зв’язків в Україні. Про це Медведєв заявив у перебігу робочої зустрічі із Зурабовим у Кремлі. Оглядачі вважають такий крок Москви реакцією на поразку Віктора Ющенка на президентських виборах в Україні.

У своєму зверненні до посла Зурабова президент Росії знову заговорив про лояльну до Москви владу в Україні.

«Позавчора в Україні пройшли вибори – перший тур. Сподіваюся, що в результаті остаточного підбиття підсумків Україна отримає дієздатну ефективну владу, налаштовану на розвиток конструктивних, дружніх і всебічних стосунків із Російською Федерацією, – зазначив Дмитро Медведєв. – Вважаю, що вам слід приступити до виконання обов’язків посла в Україні і прагнути внести максимальний внесок у зміцнення дружнього характеру стосунків між нашими країнами».

Президент Росії також доручив послу Зурабову і функцію спеціального представника Кремля в Україні з питань розвитку торговельно-економічних зв’язків. Медведєв зауважив: «Із цими двома статусами, сподіваюся, ви зможете налагодити всебічні зв’язки з новим керівництвом України, і з політичними елітами, і з представниками громадськості». Колишній посол Віктор Черномирдін також поєднував ці дві функції під час свого перебування у Києві понад 8 років.

Сам Михайло Зурабов, указ про призначення якого послом Росії в Україні був підписаний ще у серпні 2009 року, сказав під час зустрічі з Дмитром Медведєвим: «Ви справедливо наголошували, що в російсько-українських стосунках є великий потенціал і що у найближчий час їх необхідно вивести на якісно вищий рівень, рівень стратегічного партнерства. І посольство, і я особисто будемо розглядати це завдання як пріоритетне».

У Кремлі хочуть «реалізму» від нового Президента України

11 серпня 2009 року російський президент Дмитро Медведєв у відкритому посланні до глави української держави Віктора Ющенка заявив про рішення Кремля поки що не посилати свого посла до Києва у зв’язку з «відходом українського керівництва від принципів дружби та партнерства з Росією».

Керівник російського МЗС Сергій Лавров заявив, що розраховує на реалізм нового Президента України, котрий не буде робити відносини з Росією заручником своїх політичних амбіцій.

Хоча точна дата прибуття Михайла Зурабова до Києва ще не відома. Та й Дмитро Медведєв неодноразово заявляв, що відправить посла до України лише після президентських виборів.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG