Доступність посилання

ТОП новини

Позачергові парламентські вибори: бути чи не бути?


Київ – Хто б не став новим Президентом України без продуктивної співпраці з парламентом він не зможе виконати більшість своїх обіцянок. Адже в парламентсько-президентській республіці повноваження глави держави не надто великі. На думку експертів, новий Президент може або переформатувати чинну парламентську більшість, або оголосити дострокові вибори, і за їх результатами створити нову коаліцію.

Згідно з чинним законодавством України президент має право розпускати парламент, якщо депутати не збираються протягом 30-ти днів, або протягом місяця не формують парламентську коаліцію. Хоча у 2007 році президент розпустив Верховну Раду на підставі того, що 150 депутатів склали свої повноваження.

Член фракції БЮТ Володимир Яворівський вважає, якщо президентом стане Юлія Тимошенко то до позачергових виборів не дійде. За його словами, вона зможе добавити депутатів до чинної більшості, яка буде продуктивно ухвалювати закони. А от в разі перемоги Віктора Януковича Володимир Яворівський нових виборів не виключає.

Партія регіонів підстави для позачергових виборів знайде

Партії регіонів особливих підстав для позачергових виборів і не потрібно. Як зазначив регіонал Ярослав Сухий, якщо Верховна Рада не підтримає програму виходу з кризи нового глави держави, то вибори не виключаються, а підстави для них знайдуться

За позачергові вибори, але за новим законодавством висловився і представник фракції НУ-НС, член «Партії єдиний центр» Василь Петьовка. Причому фракція входить в парламентську більшість, але «Єдиний центр» за її рішення не голосує. Василь Петьовка вважає, що парламент мав би врахувати політичну доцільність, і само розпуститися.

Але, на думку експертів, цей склад Верховної Ради України навряд чи сам себе позбавить роботи і проголосує за дострокові вибори.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG