Доступність посилання

ТОП новини

Церкви закликають не голосувати «проти всіх», львів’яни вагаються


Львів – Формування дільничних комісій, списки і явка виборців – це найбільше хвилює штаби кандидатів на Президенти на Львівщині. А тим часом виборці не знають, кого підтримати у другому турі. Лунають суперечливі заяви від лідерів різних політичних сил і громадських організацій.

Голосувати проти обох кандидатів або ж за Юлію Тимошенко – цими закликами переповнений сьогодні Львів і лунають вони від свідомих львівських діячів.

У неділю біля пам’ятника Шевченкові націонал-патріотичні сили збирають віче. Син колишнього головнокомандувача УПА, генерала Романа Шухевича, колишній в’язень радянських таборів Юрій Шухевич переконуватиме людей у власній позиції: він не підтримує жодного з кандидатів. Чимало львів’ян ще не визначились за кого віддати свій голос. До слова, у першому турі третина городян не прийшла на виборчі дільниці, у Львові більшість голосів отримав діючий Президент Віктор Ющенко.

А як голосуватимуть люди в другому турі, поцікавилося Радіо Свобода:

– До другого туру ще треба дожити, щоб проголосувати. Не знаю.

– Я проти обох – це прокремлівські проекти, немає вибору.

– Я за Тимошенко однозначно, тому що не хочу, щоб при владі бути бандити теперішні чи колишні.

– Я завжди виконую свій громадянський обов’язок. Вона принаймні не виступає так зримо проти України, може щось там і робить.

– Так я піду на вибори, але закреслю обох.


Між членами дільниць буде протистояння

Натомість обласний осередок Комітету виборців України (КВУ) нині акцентує увагу на переформуванні дільничних комісій. У другому турі від кожного з кандидатів працюватимуть по 6 членів дільничних комісій.

Представник Комітету виборців в області Оксана Дащаківська прогнозує, що протистояння між членами дільничних комісій буде жорстке, вони блокуватимуть роботу один одного і на деяких дільницях визнаватимуть голосування недійсним. «А зробити це дуже легко», – зауважує представниця КВУ.

Чи мобілізує Тимошенко виборців Західної України?

Оскільки, за прогнозами аналітиків, розрив між обома кандидатами у другому турі буде невеликий, тому так важливий кожен голос. У львівському штабі Віктора Януковича найбільше переймаються тим, щоб їхній лідер набрав більше голосів, ніж у першому турі. Тоді лідера Партії регіонів підтримали близько 5 відсотків виборців у регіоні.

А для Юлії Тимошенко, на думку аналітиків, головне – мобілізувати галичан. В обласному штабі Тимошенко називають проблемою той факт, що переважна більшість студентів, які до 8 лютого матимуть канікули, не візьмуть участь в голосуванні. У деяких вузах Львова, планують для студентів організувати заняття швидше. Непокоїть штаб Юлії Тимошенко і позиція націонал-патріотичних сил області, які закликають виборців не підтримувати жодного кандидата.

Кандидат на Президента Юлія Тимошенко була у Львові 22 січня і знову планує свій візит 4 лютого. Основний акцент у західних областях Тимошенко робить на тих речах, які дорогі галичанам, українській мові, історії, культурі і європейському майбутньому держави. Але чи переконає галичан масово прийти на дільниці, покажуть вибори.

Церкви закликають зробити свій вибір на користь одного з кандидатів

Водночас глави Української греко-католицької церкви і Української православної церкви Київського Патріархату, кардинал Любомир Гузар і патріарх Філарет закликали громадян України не голосувати проти обох кандидатів, а зробити свій вибір на користь одного з них.

«Ми хочемо бачити, що кожен, хто голосує, дійсно робить вибір. Тому що нам здається, що не голосувати або голосувати «проти всіх» – це, власне, не є вибором. Це втеча певним чином, тому ми такі речі не схвалюємо», – заявив глава УГКЦ Любомир Гузар.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (27)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG