Доступність посилання

ТОП новини

Парламенту пропонують запровадити візи для ЄС, США й інших держав


Шість депутатів від фракцій Партії регіонів, блоку Литвина, Компартії, БЮТ і НУНС пропонують Верховній Раді запровадити візовий режим для поїздок в Україну громадян Європейського Союзу, США, Канади, Японії й Швейцарії й низки інших держав.

Про це йдеться в проекті закону, зареєстрованому у Верховній Раді 28 січня.

Проект передбачає, що іноземці й особи без громадянства повинні обов’язково отримувати в’їзну візу, якщо закони України не встановлюють інший порядок в’їзду.

Мета законопроекту – запровадити симетричний візовий режим з державами ЄС, Японією, Швейцарією, князівством Ліхтенштейн, Канадою, Андоррою, Ватиканом, Ісландією, Монако, Норвегією, Сан-Марино й США.

Таким чином, вважають автори проекту, державний бюджет зможе знову отримувати понад 50 мільйонів доларів консульських зборів за одержання віз, а громадяни країн, які втратили право безвізового в’їзду в Україну, повинні будуть вплинути на керівництво своїх держав для активізації рішення питання про лібералізацію візового режиму для українців.

У квітні 2009 року в Україні вже говорили про можливість поновлення візового режиму для громадян ЄС у зв’язку з тим, що угода про спрощений візовий режим з Україною залишається формальним документом.

Із 1 травня 2005 року громадяни ЄС звільнені від оформлення віз для в’їзду в Україну на період до 90 днів або під час транзитного проїзду.
XS
SM
MD
LG