Доступність посилання

ТОП новини

Литвин пояснив, чому його фракція голосувала за відставку Луценка


Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що фракція Блоку Литвина при голосуванні за відставку Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ керувалася принципом про необхідність деполітизації Міністерства внутрішніх справ.

Про це спікер заявив у інтерв`ю газеті «Левый берег».

«У нашій передвиборчій програмі чітко зафіксовано: повна деполітизація, департизація і декомерціалізація правоохоронної та силової систем країни», – сказав Литвин.

«Це – принцип і ми йому не зраджуємо», – наголосив він.

Також Литвин зазначив, що раніше неодноразово заявляв і зараз наполягає, що глава МВС має бути не в політичному процесі – над ним.

Крім того, за словами Литвина, він вважав, що і з боку ініціаторів розгляду питання про відставку Луценка, і, власне, під час звіту міністра буде продемонстровано державний підхід. Проте те, що відбувалося у парламенті, спікер назвав «печерним рівнем». «Міністр і окремі депутати говорили на лише їм зрозумілій мові», – зазначив він.

Нарешті, додав Литвин, за будь-яким низьким рівнем авторитету Верховної Ради, не міністр має право давати їй оцінки. «Луценко ж поводився так, немов збирається звільнити Верховну Раду. Вийшло навпаки», – сказав спікер.

«Це – та принципова мотивація, що лежала в основі рішення», – додав Литвин.

28 січня 2010 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відставку Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ України».

«За» проголосував 231 із 398 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі, зокрема й 19 депутатів від Блоку Литвина.

Після цього голосування в БЮТ висловлювали думку, що підтримка Блоком Литвина відставки Луценка свідчить про те, що Блок Литвина на президентських виборах робить ставку на лідера Партії регіонів, кандидата у Президенти Віктора Януковича.
XS
SM
MD
LG