Доступність посилання

ТОП новини
20 жовтня 2020, Київ 03:12

Ющенко проситиме для Калуша допомоги міжнародних інститутів


Президент України Віктор Ющенко має намір звернутися до міжнародних інституцій із проханням про гуманітарну та технічну допомогу для подолання екологічних проблем у прикарпатському місті Калуші.

Про це глава держави повідомив пiд час наради з питань екологiчної безпеки та життєдiяльностi людини на Iвано-Франкiвщині. За словами глави держави, після огляду об’єктів, які становлять екологічну небезпеку: сховища, де зберігаються відходи хімічного виробництва, Домбровського кар’єру, проваль на місці відпрацьованих шахт, слід визнати, що «держава усунулася від вирішення екологічних проблем».

«Те, що я сьогодні побачив тут, у Калуші, це вражає, – зауважив глава держави. – Сумно з того, як десятки років експлуатувався природний потенціал, і ніхто не дбав, як побороти небезпечні екологічні виклики. Нині ніхто не може спрогнозувати, на яку територію розкинеться ця небезпека».

Ситуація у Калуші є складнішою за повінь 2008 року і «може обернутися загальноєвропейською катастрофою», коли залишки калійного виробництва потраплять у Дністер, сказав Президент.

Глава держави також запропонував урядові найближчим часом розробити план щодо мiнiмiзацiї наслiдкiв виробничої дiяльностi в Калушi. «Нам треба не допустити погiршення екологiчної ситуацiї, i для цього уряд має розробити в найближчi 10-20 днiв невiдкладний план», – сказав глава держави.

Завтра ситуацію в цьому прикарпатському місті розглядатимуть на РНБО.

17 січня Калуш провів місцевий референдум з питання надання місту статусу зони надзвичайної екологічної ситуації, під час якого більшість місцевих жителів проголосували за надання цьому місту статусу зони надзвичайної екологічної ситуації.

Експерти заявляють про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана».

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG