Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко проситиме для Калуша допомоги міжнародних інститутів


Президент України Віктор Ющенко має намір звернутися до міжнародних інституцій із проханням про гуманітарну та технічну допомогу для подолання екологічних проблем у прикарпатському місті Калуші.

Про це глава держави повідомив пiд час наради з питань екологiчної безпеки та життєдiяльностi людини на Iвано-Франкiвщині. За словами глави держави, після огляду об’єктів, які становлять екологічну небезпеку: сховища, де зберігаються відходи хімічного виробництва, Домбровського кар’єру, проваль на місці відпрацьованих шахт, слід визнати, що «держава усунулася від вирішення екологічних проблем».

«Те, що я сьогодні побачив тут, у Калуші, це вражає, – зауважив глава держави. – Сумно з того, як десятки років експлуатувався природний потенціал, і ніхто не дбав, як побороти небезпечні екологічні виклики. Нині ніхто не може спрогнозувати, на яку територію розкинеться ця небезпека».

Ситуація у Калуші є складнішою за повінь 2008 року і «може обернутися загальноєвропейською катастрофою», коли залишки калійного виробництва потраплять у Дністер, сказав Президент.

Глава держави також запропонував урядові найближчим часом розробити план щодо мiнiмiзацiї наслiдкiв виробничої дiяльностi в Калушi. «Нам треба не допустити погiршення екологiчної ситуацiї, i для цього уряд має розробити в найближчi 10-20 днiв невiдкладний план», – сказав глава держави.

Завтра ситуацію в цьому прикарпатському місті розглядатимуть на РНБО.

17 січня Калуш провів місцевий референдум з питання надання місту статусу зони надзвичайної екологічної ситуації, під час якого більшість місцевих жителів проголосували за надання цьому місту статусу зони надзвичайної екологічної ситуації.

Експерти заявляють про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана».
XS
SM
MD
LG