Доступність посилання

18 Січень 2018, Київ 12:23

Білоруський опозиційний молодіжний активіст Ігор Коктиш – на волі


У вівторок ввечері після тривалого перебування в Сімферопольському слідчому ізоляторі українська влада звільнила білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша. Учора за рішенням Генеральної Прокуратури України і на вимогу Європейського суду з прав людини він вийшов на волю.

29-літній молодіжний активіст і рок-музикант Ігор Коктиш, звинувачений на батьківщині у важкому кримінальному злочині, понад два з половиною роки в ув‘язненні чекав екстрадиції до Білорусі.

Його адвокатам вдалося переконати Європейський суд з прав людини у політичному підґрунті звинувачень на адресу опозиційної молодіжного діяча та у неправомірних діях української влади.

У своєму рішенні 10 грудня 2009 року Європейський суд вказав на порушення державою Україна стосовно Ігоря Коктиша одразу декількох статей Європейської конвенції з прав людини, зобов`язавши країну також виплатити йому 7 тисяч євро компенсації.

В Україну Ігор Коктиш приїхав 2002 року, утікаючи від переслідувань режиму Лукашенка, поселився у Житомирі, одружився і створив свою рок-групу.

Влітку 2007 року, коли з дружиною був на відпочинку в Севастополі, його затримала міліція. Як виявилося, Білорусь зажадала його видачі, звинувачуючи у вбивстві.

Сам Ігор Коктиш це спростовував і стверджував, що це – помста влади за його активну підтримку опозиційного кандидата у президенти Олександра Мілінкевича.

Ігор Коктиш повідомив Радіо Свобода, що12 лютого у Сімферополі має відбутися суд за його позовом про визнання за ним статусу політичного біженця.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG