Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 16:00

Чи врятує імідж Болгарії Кристаліна Ґеорґієва – нова кандидатура на місце єврокомісара


Брюссель – Звинувачена в некомпетентності та незаконних фінансових операціях болгарка Рум’яна Желева нещодавно зняла свою кандидатуру на пост єврокомісара з міжнародної співпраці та гуманітарної допомоги. На її місце призначили Кристаліну Ґеорґієву, котра донині виконувала функції віце-президента Світового банку. Після тривалої затримки, пов’язаної з дискусіями навколо кандидата від Болгарії, сьогодні у парламенті ЄС Кристаліну Ґеорґієву нарешті вивчали депутати під час сеансу «питань-відповідей».

З огляду на чималий досвід роботи у сфері міжнародних фінансів, Кристаліна Ґеорґієва має всі шанси стати наступним комісаром із міжнародної співпраці та гуманітарної допомоги. Її співвітчизниця Рум’яна Желева після, так би мовити, невдалого тесту, складеного перед євродепутатами, зняла свою кандидатуру.

Таке уже траплялося у минулому. У 2004 році, після публічних слухань, двом комісарам відмовили, а третього через некомпетентність змусили перейти з відділу енергетики до сфери європейських податків.

Нині в кулуарах брюссельських євроустанов кажуть: навіть якщо звинувачення Рум’яни Желевої у некомпетентності та прихованому бізнесі й не мали б реальних підстав, імідж Болгарії ця справа дуже попсувала. Єдина кандидатура, яка могла б покращити авторитет цієї нової країни у «європейському клубі», є саме Кристаліна Ґеорґієва.

«Моє серце лежить до гуманітарної допомоги» – Ґеорґієва


Сьогоднішні публічні слухання у Європарламенті справді виявили неабиякий ораторський та дипломатичний хист нового болгарського кандидата. Пані Ґеорґієва не приховувала, що відгукнулася на пропозицію стати членом Єврокомісії, щоб урятувати добре ім’я своєї країни.

«Мене підштовхнули до цього дві речі, – заявила вона, відповідаючи на питання євродепутатів. – Перша – це те, що ми мали доволі незвичну обставину. Моїй болгарській колезі не дуже пощастило. Але ж моя дочка, родина теж живуть у Болгарії. Тому я відчула свою особисту відповідальність, коли трапилося це «похолодання» (щодо Болгарії). До того ж, у Комісії є 26 крісел, і моє серце лежить до таких ділянок, як довкілля, клімат чи гуманітарна допомога. Тому зміни – це добра річ, бо вони змушують діяти. Надіюсь, я чинитиму саме так».

Загалом атмосфера сьогоднішніх слухань свідчила про прихильність парламентарів до цієї останньої із 26 кандидатур нового складу Комісії. Решта претендентів, що вже пройшли 3-годинні сеанси питань-відповідей, згідно із заявами членів Європарламенту, також, загалом, отримали «зелене світло» на заміщення своїх посад. Голосування щодо всього блоку нової Комісії Жозе Мануеля Баррозу має відбутися у Страсбурзі 9 лютого.

Нова Єврокомісія буде слабша за стару?

Проте навіть після остаточного ухвалення, на думку багатьох європейських політологів, нова Єврокомісія, що є вищим виконавчим органом ЄС, може виявитися слабшою від попередньої. Справа в тому, що упродовж слухань нових комісарів відбувалося чимало політичних сутичок. Як результат, ставали очевидними слабкі сторони деяких кандидатів.

Наприклад, фінський ліберал Оллі Рен, що нині займатиметься економічними та монетарними справами, піддавався критиці через свою недалекоглядність. У цьому ж звинувачують і ліберала від Нідерландів Нелі Крус, що опікуватиметься сферою нових технологій.

А щодо британської лейбористки Кетрін Аштон, яка є головою європейської дипломатії та віце-президентом Комісії, то вона отримала підтримку, за якою, власне, не було особливого ентузіазму. «Надто розпливчатими були її відповіді на нинішні злободенні питання», – пояснив один із європарламентарів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG