Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 05:53

Інтернет-злочинці атакували торгівлю емісійними сертифікатами


Німеччина – Цього тижня майже в половині Європи була паралізована торгівля емісійними сертифікатами. Федеральне відомство з питань довкілля Німеччини підтвердило повідомлення про масштабну атаку хакерів, яким вдалося вкрасти права на торгівлю викидами СО2 в атмосферу. Підтвердження надійшло також від Єврокомісії.

Низка європейських, а також японських та новозеландських підприємств кілька днів тому отримала електронною поштою повідомлення, відправлене начебто Німецьким центром торгівлі емісійними сертифікатами в Потсдамі. В повідомленні адресата просили задля кращого захисту від атаки інтернет-злочинців зареєструватися заново. Насправді ж це був лист від професійних хакерів, які видали себе за офіційну німецьку структуру.

Такий електронний лист надійшов і на адресу німецької енергетичної компанії RWE. Представник цієї фірми Міхаель Розен в інтерв’ю радіостанції «Дойчландфунк» зауважив: «Ми справді отримали такого листа. Але наші працівники відразу запідозрили, що швидше за все тут ідеться про фальшивку. Згідно з останньою інформацією, ми не зазнали шкоди».

І кінці вводу

У тих, хто відповів на лист і видав свій пароль, злочинці вкрали права на викиди в атмосферу шкідливих газів, перевівши їх на рахунки в Данії та Великобританії. Звідти ці права швиденько перепродали далі. Нові власники емісійних сертифікатів навіть не підозрювали, що вони придбали їх із рук хакерів. Згідно з оцінками, збитки сягають багатьох мільйонів. Оскільки торговельні операції не були внесені в офіційні списки, складно й визначити, кому саме злочинці продали емісійні сертифікати.

Емісійні сертифікати, якщо пояснювати спрощено, надають право випускати в атмосферу певну кількість шкідливих газів. Кіотський протокол передбачає підтвердження таких прав. Хто має такі сертифікати, але не використав їх повністю, може продати свої права. Нині в цій сфері ведеться масштабна торговельна активність.

Уже не перша атака

Це вже не вперше, що інтернет-злочинці зазіхають на емісійні сертифікати. Вони вважаються економічним інструментом боротьби зі зміною клімату. Оскільки обсяги шкідливих викидів постійно зменшуються, то й зростає ціна на емісійні сертифікати.

Висловлюється підозра, що за подібними хакерськими атаками можуть стояти й ті, хто не погоджується з теорією про зміну клімату, і таким чином хоче дискредитувати інструменти боротьби з потеплінням на планеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG