Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 20:29

Янукович закликає Тимошенко подати у відставку


Лідер Партії регіонів Віктор Янукович закликає нинішнього прем’єра України Юлію Тимошенко подати у відставку і перейти в опозицію. Про це йдеться в заяві лідера Партії регіонів, розміщеній на офіційному сайті партії в середу.

«Я офіційно звертаюся до Прем’єр-міністра: закликаю піти у відставку і перейти в опозицію, а також до членів коаліції – оголосити про припинення діяльності коаліції для того, щоб я міг розпочати переговори з різними фракціями щодо формування нового уряду», – мовиться в зверненні.

За словами Януковича, це єдиний гідний сценарій реалізації волі народу й доказ того, що Україна – демократична країна не на словах, а на ділі.

Лідер Партії регіонів також заявив, що Україні необхідна допомога Заходу й Сходу для стабілізації економічної ситуації й реструктуризації фінансових зобов’язань.

Янукович наголосив, що він особливо зацікавлений у поліпшенні інвестиційного клімату в Україні для залучення інвестицій із США та Росії й розвитку торговельних відносин України.

За словами лідера Партії регіонів, пріоритетними для України будуть відносини з Росією та СНД. Він зауважив, що має намір якомога швидше зустрітися з лідерами Росії, Європейського Союзу й США з метою налагодження нових робочих відносин.

За попередніми даними Центральної виборчої комісії, на виборах Президента України 48,95 відсотка виборців проголосували за Віктора Януковича, 45,47 відсотка – за Юлію Тимошенко.

Напередодні Блок Юлії Тимошенко заявив про намір оскаржити в судах результати голосування на президентських виборах на окремих дільницях у деяких областях.

Уряд можуть відправити у відставку найближчого тижня – Герман

У Партії регіонів заявляють, що найближчим часом буде сформована нова коаліція, і нинішній уряд буде відправлений у відставку.

«Це може статися найближчим часом... Не загадуватимемо, але, можливо, вже наступного тижня», – сказала народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

Інший депутат-регіонал Борис Колесников заявив, що в Партії регіонів готові обговорювати можливості формування складу Кабінету Міністрів із іншими політичними силами.

«Ми готові розміняти міністерські портфелі на голосування за законопроектами, які виведуть країну з кризи», – сказав він.

Водночас Колесников повідомив, що партія не веде офіційних переговорів про створення більшості у Верховній Раді до офіційного оголошення результатів виборів.

Проте він також не виключив можливості консультацій з «тими чи іншими групами до оприлюднення результатів».

Фальсифікації на користь Януковича юридично доведені – Турчинов

Олександр Турчинов
Керівник виборчого штабу Юлії Тимошенко Олександр Турчинов заявляє про «перші юридично доведені фальсифікації на користь Януковича в другому турі виборів Президента України». Про це йдеться в заяві Турчинова, поширеній прес-службою БЮТ у середу.

За його словами, в 5-му виборчому окрузі міста Керчі БЮТ вдалося домогтися першого перерахунку голосів на 20-й виборчій дільниці, «всупереч шаленому опору представників Януковича».

«У результаті перерахунку з’ясувалося, що дані, які передані до Центральної виборчої комісії по цій дільниці, дають Януковичу на вісім відсотків більше голосів, ніж він отримав насправді. Цей факт задокументовано. Після цього нам вдалося добитися перерахунку голосів ще на шести виборчих дільницях. У всіх випадках перерахунку мали місце аналогічні фальсифікації на користь кандидата Януковича», – заявляє Турчинов.

За його словами, це дає підстави його політичній силі говорити про системний та масштабний характер подібних порушень.

«Я заявляю, що під час другого туру виборів Президента України відбулися фальсифікації, які суттєво вплинули на результати виборів і ставлять під сумнів підсумки голосування», – сказав Турчинов.

За його словами, зважаючи на те, що такі ж порушення мали місце в інших областях України, зокрема в Донецькій та Луганській областях, БЮТ сьогодні передав до Центральної виборчої комісії документи з вимогою про перерахунок голосів більш як на 900-х виборчих дільницях.

Тимошенко може визнати результати виборів сьогодні-завтра – депутат БЮТ


«Я думаю, що в найближчі дні, можливо, сьогодні, можливо, завтра на основі тих даних, які аналізує юридичний блок, Юлія Тимошенко зробить свою заяву. Можу спрогнозувати, що це буде визнання результатів виборів і перехід в опозиційну політичну діяльність», – сказав Святослав Олійник ще перед заявою Олександра Турчинова.

За словами б'ютівця Олійника, системних порушень у перебігу другого туру виборів Президента не було. «Я можу сказати свою власну думку. Я уважно спостерігав на Центрально-Східній Україні за ходом виборчого процесу і можу з упевненістю констатувати: ніяких системних порушень для того, щоб результати на тисячі ділянок визнати недійсними, не було й бути не могло», – сказав Святослав Олійник.

Як заявив депутат, говорити про те, що на тисячі або двох тисячах виборчих дільниць є системні фальсифікації, дуже складно, коли вони сформовані за квотним принципом 50 на 50. Про законність проведення виборів свідчить і консолідована позиція міжнародних спостерігачів, наголосив Олійник.

БЮТ вимагатиме визнати недійсними результати виборів у Дніпропетровську

Дніпропетровський штаб Юлії Тимошенко сьогодні заявив про значні фальсифікації під час виборів у цьому місті, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

За офіційною заявою штабу Тимошенко, приблизно до половини дільниць міста виборців підвозили мікроавтобусами, замовленими штабом Віктора Януковича. В автобусах, кажуть у штабі, людей агітували за кандидата, і це є значним порушенням.

За фактами підвезення виборців до окружних виборчкомів, як поінформували в штабі Юлії Тимошенко, спрямовано 184 скарги.

Також б'ютівці зазначають, що зафіксували в місті факти голосування виборців вдома – без медичних довідок, що підтверджують стан здоров’я людей, а також факти порушення виборчого законодавства під час голосування в лікарнях. Так, у студентській лікарні в день виборів голосували 40 людей, тоді як напередодні там було тільки 10 пацієнтів.

У регіональному штабі Віктора Януковича всі звинувачення відкидають. Як повідомив Радіо Свобода керівник обласної організації Партії регіонів Олег Царьов, у день виборів підвезення людей до дільниць було організоване не прихильниками кандидата Януковича, а місцевими ветеранськими організаціями, і це підтверджено відповідними договорами між об’єднаннями і перевізниками.

Крім того, як зазначив регіонал, ніякої агітації на користь котрогось із кандидатів під час перевезення людей не велося.

За словами Царьова, заяви штабу опонентів щодо скасування результатів виборів в усьому Дніпропетровську «суто політичні», бо за українським законодавством, результати виборів можна скасувати лише за окремо взятими дільницями.

До Києва прибули ще 4 тисячі прихильників Януковича з регіонів

Близько чотирьох тисяч прихильників Партії регіонів прибули в середу до Києва з різних регіонів для участі в акціях на підтримку кандидата на посаду Президента Віктора Януковича.

Як повідомили в управлінні МВС у Києві, до столиці прибули 83 автобуси з Харкова, Запоріжжя, Житомира, Херсона, Миколаєва.

Прихильники Партії регіонів вже третій день проводять акцію біля Центральної виборчої комісії на підтримку «вибору українського народу».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG