Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 20:50

Сутички й арешти в річницю іранської Ісламської революції


Під час офіційного заходу з відзначення 31-ї річниці Ісламської революції. Тегеран, 11 лютого

Прага – Бурхливі події розгортаються в Ірані в річницю Ісламської революції. Лідери іранської опозиції зазнали нападів, а їхні прибічники мали сутички з силами безпеки. Водночас офіційний Тегеран заявив про ядерний статус Ірану.

Найважливіше свято для ісламського істеблішменту Ірану – річниця революції 1979 року – святкується у час кризи, пов’язаної з переобранням торік президента Махмуда Ахмадінеджада, як вважає опозиція, шахрайським шляхом.

У промові з нагоди річниці революції Ахмадінеджад оголосив про те, що Іран одержав першу партію високозбагаченого урану лише через два дні після початку процесу. Він заявив, що Іран став тепер «ядерною державою». «Хочу вам сказати, що позавчора почалося збагачення ядерного пального на 20 відсотків», – зазначив іранський президент.

У той час, як Ахмадінеджад промовляв до десятків тисяч своїх шанувальників, в іншому куточку іранської столиці лідер так званої «зеленої» опозиції Мегді Каррубі та його прихильники зазнали нападу з боку сил безпеки.

Очевидець подій Омід розповів Радіо Свобода: «Сили безпеки дуже жорстоко били прихильників опозиції. Я бачив, як вони навмання висмикнули на площі Сдеґіє молодого чоловіка і почали його сильно бити».

Син лідера опозиції Хосейн Каррубі повідомив Радіо Свобода, що його батько не постраждав. «Агенти у цивільному не били палицями самого Мегді Каррубі, але охоронців, товаришів, інших людей сильно побили. В них стріляли капсулами з фарбою, а потім хапали тих, в кого на одягу була фарба, і били їх», – розповів син опозиціонера.

А житель Тегерана, який не захотів, щоб називали його ім’я, повідомив, що поліція застосовує проти учасників протестів сльозогінний газ.

Нападу зазнав колишній президент Ірану


Опозиційні інтернет-сторінки повідомляють, що колишній президент Ірану Могаммад Хатамі зазнав нападу на підступах до центральної площі Азаді і змушений був залишити місце подій. Його брата й братову затримали і наказали залишатися вдома, начебто, для їхньої власної безпеки. При цьому братова – Захра Ешраґі – є онукою засновника Ісламської республіки Аятоли Хомейні.

Іранська влада попереджала опозицію, щоб вона не намагалася зашкодити святкуванням. Свідки кажуть, що на вулиці вивели багато сотень поліцейських для протидії протестам. Останнім часом іранська влада посилила тиск на опозицію, заарештувавши десятки журналістів, студентів та активістів, і стратила двох осіб, яких засудили за участь у заворушеннях після червневих президентських виборів. Нинішнє протистояння в Ірані є найжорсткішим за останні 30 років.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG