Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 14:55

Начальник Гідрометцентру: говорити про весняний паводок ще зарано


Київ – Синоптики прогнозують найближчими днями складні погодні умови. Чого чекати від погоди надалі Радіо Свобода розпитувало начальника українського Гідрометцентру Миколу Кульбіду.

– Коли в Україну прийде весна?

– Справа в тому, що такий характер атмосферних процесів, який ми маємо, він дещо дивує. Ми порахували, що за грудень, січень і частину лютого через територію України перемістилося 17 достатньо активних циклонів, які дали кількість опадів в 2-2,5 разів більшу за звичайно норму. За таких умов в Україні багато проблем з прибиранням снігу, з рухом транспорту. Зараз ще один циклон знаходиться на сході України, і найскладніші погодні умови в даний момент спостерігаються у Харківській, частково Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській і Херсонській областях. Там йдуть інтенсивні снігопади, хуртовини і спостерігається посилення вітру. Але протягом сьогоднішнього дня ця зона опадів вийде за межі України, а їй на зміну надійде більш прохолодне повітря і область підвищеного тиску. Таким чином інтенсивних опадів найближчими днями не буде, але ми матимемо поступове зниження температури. Найближчої ночі ми чекаємо градусів 7-12, на заході до 15-ти морозу, а в наступні дні такі температури поширяться практично на всю територію України. Проте починаючи з 18 лютого чекаємо підвищення температури спочатку на заході, а протягом 19-20-го лютого на всій території України вночі близько 0, а вдень 0-5 тепла, на півдні 5-10, в Криму до 15-ти вище нуля. Причому цей теплий період протримається достатньо довго, практично до кінця місяця. Ми вважаємо, що в другій половині лютого погодні умови в Україні будуть спокійнішими, ніж було до цього.

– Чи є загроза різкого танення снігу, а відтак і великого паводку?

– В лютому загроза танення снігу може були лише на крайньому півдні, де можна чекати підвищення температури до понад 5-ти градусів, коли розпочинається сніготанення. Проте снігу на півдні не так і багато, тобто це не представляє якоїсь загрози.

В інших регіонах поки що погодні умови не сприятимуть такому активному сніготаненню, хоча при невеличкому підвищенні температури, звичайно, сніг танутиме. Проте, говорити, що розпочнеться інтенсивне сніготанення і весняний паводок поки що рано.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG