Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 03:43

В'ячеслав Кириленко: проект коаліційної угоди Партії регіонів утруднює формування коаліції


Парламентарій від Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», лідер депутатської групи «За Україну!» В'ячеслав Кириленко вважає, що проект коаліційної угоди, запропонованої Партією регіонів, утруднює формування нової коаліції.

Про це Кириленко сказав в ефірі телеканалу «Україна».

Він зазначив, що має у своєму розпорядженні текст проекту коаліційної угоди Партії регіонів і вважає, що як мінімум 4 положення цієї угоди викликають серйозні зауваження.

Зокрема, за його словами, проект угоди передбачає можливість ухвалення закону, що вводить російську мову офіційною у регіонах без внесення змін до Конституції.

На думку Кириленка, це положення загрожує збереженню статусу української мови як єдиної державної.

Крім того, каже він, проект угоди передбачає позаблоковий статус України.

В’ячеслав Кириленко вважає, що Україна може собі дозволити позаблоковий статус тільки за умови виділення достатньої кількості коштів на утримання мобільної, професійної і дієздатної армії.

Крім того, на його думку, необхідно встановити чітку дату початку виведення російського Чорноморського флоту з території України.

Кириленко також звертає увагу на неможливість одночасного вступу України до Євросоюзу і Єдиного економічного простору, що передбачає проект угоди, через різний митний і податковий підхід цих об'єднань.

Представник фракції НУНС також розкритикував положення проекту угоди, яке допускає індивідуальне членство депутатів у коаліції, що, на його думку, сприяє політичній корупції

В’ячеслав Кириленко підтвердив, що група «За Україну!» не має наміру входити в коаліцію ані за участю Партії регіонів, ані за участю БЮТ.

Раніше фракція Партії регіонів у Верховній Раді запропонувала фракціям НУНС, Компартії і Блоку Литвина ознайомитися з проектом можливої коаліційної угоди.

24 лютого представники фракції Партії регіонів передали спікеру парламенту Володимиру Литвину чорновий варіант коаліційної угоди.

Recommended

XS
SM
MD
LG