Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 00:17

Чи потрібна Литві російська електроенергія, вирішить ринок


Рига – Конкуренція, пов’язана з будівництвом у Калінінградській області Росії Балтійської АЕС, не хвилює Литву. Питання, чи потрібна буде російська електроенергія на європейському ринку, вирішить ринок, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода голова Комісії Сейму Литви з атомної енергетики Рокас Жилінскас. За його словами, для Литви сьогодні головним є власна енергетична безпека і незалежність.

Минулого тижня в Неманському районі Калінінградської області Росії, за 20 кілометрів від литовського кордону, розпочалося будівництво Балтійської атомної електростанції.

Проект реалізується з залученням російських та іноземних інвесторів. Пуск першого блоку станції запланований у 2016 році, другого – у 2018 році.

Керівник російської атомної корпорації «Росатом» Сергій Кирієнко у перебігу закладки на місті будівництва пам’ятної капсули зазначив, що Балтійська АЕС не лише забезпечить повну енергетичну незалежність Калінінградської області, а й вироблена нею електроенергія експортуватиметься в інші регіони, зокрема, на європейський ринок.

Успіх Литви активізує дії Росії

Прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс вважає, що Росія активізувала ухвалення рішень щодо будівництва Балтійської АЕС у зв’язку з успішним схваленням проекту будівництва Вісаґінської АЕС у Литві, яку Вільнюс разом із Естонією, Латвією та Польщею будуватиме замість Іґналінської атомної станції, закритої 1 січня цього року.

Литовські експерти висловлюють сумніви стосовно того, куди Росія буде реалізовувати електроенергію, вироблену на Балтійській АЕС, оскільки Калінінградська область не використовує такої кількості електроенергії. Крім того, бракує з’єднань для передачі електроенергії на європейський ринок.

«Наша мета – енергетична безпека. Якщо Росія хоче продавати свою електроенергію, то це справа ринку. Ринок електроенергії вирішуватиме, купуватимемо ми її чи ні», – вважає голова Комісії Сейму Литви з атомної енергетики Рокас Жилінскас.

На думку литовського депутата, Росія має право самостійно вирішувати питання будівництва нової АЕС. Натомість Литва є, була і буде атомною державою, каже Жилінскас.

«Я вітаю старання Росії гарантувати свою енергетичну незалежність. Але це не заважає нашим намірам забезпечити нашу енергетичну незалежність. Я не бачу абсолютно жодних проблем у тому, що будуть побудовані атомна електростанція у Литві, атомна електростанція в Калінінграді (за умов, якщо вона відповідатиме усім міжнародним стандартам) чи атомна електростанція в Білорусі», – заявив він.

Литва турбується екологічним аспектом будівництва Балтійської АЕС

Водночас Литва висловлює занепокоєння питаннями екології з огляду на будівництво Росією нової атомної станції неподалік її кордонів.

Зокрема, за словами прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса, у вивченні впливу на навколишнє середовище майбутньої Вісаґінської АЕС брали участь сусідні країни, в той час як від Росії у цьому зв’язку не отримано жодних пояснень.

Улітку минулого року екологи російського руху «Екозахист» оприлюднили карту місця, передбаченого для будівництва Балтійської АЕС. За оцінкою експертів, територія вибрана невірно: ґрунтові води розташовані близько від поверхні, над цією територією проходить міжнародний повітряний коридор, а зона безпеки потрапляє на територію Литви.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG