Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 19:33

Янукович у Москві планує обговорити газове питання


Президент України Віктор Янукович під час свого візиту до Москви цього тижня має намір обговорити з керівництвом Росії газове питання. Про це глава держави заявив в інтерв’ю українській службі Бі-Бі-Сі.

«Я обов’язково підніму це питання. Що стосується ціни на газ, вона повинна бути справедливою для України. А в цілому, безумовно, це питання можна і треба розглядати в великому комплексі питань, які стосуються постачання газу. Це й питання створення газотранспортного консорціуму, це й доступ України до газових родовищ російських і середньоазійських, це й участь України в будівництві нових газогонів, які, до речі, йдуть в обхід України. Тобто, ми бачимо, що Україна повинна бути повноцінним партнером в усіх газових питаннях із партнерами – Росією і Євросоюзом», – сказав Янукович.

За словами глави держави, його головна мета – це надійне постачання газу через територію України в необхідних обсягах. Як заявив Янукович, Україна може в найближчій перспективі прокачувати в Європу близько 200 мільярдів кубічних метрів газу.

«Сьогодні Україна не прокачує і 100 мільярдів. Ми отримаємо відповідь на це питання, якщо ми об’єднаємо зусилля постачальника газу – Росії, споживача – Євросоюзу і транзитера – України. І від цього всі три сторони виграють. А Україна повинна отримати стабільні поставки в тих об’ємах, про які я казав. Нас це цілком влаштує. Це і буде наш національний інтерес», – наголосив Президент.

Янукович планує поїхати до Москви із візитом 5 березня.

Recommended

XS
SM
MD
LG