Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 03:46

Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності нинішньої коаліції «Національного розвитку, стабільності та порядку» у складі трьох фракцій – блоку «Наша Україна – Народна самооборона», БЮТ та Блоку Литвина «відповідно до Конституції України та Регламенту» Верховної Ради.

Спікер наголосив, що станом на 2 березня в апарат парламенту не подані документи депутатських фракцій, які підтверджують наявність у коаліції визначеної Конституцією кількості депутатів.

За словами Литвина, на погоджувальній раді представники чотирьох фракцій – Партії регіонів, НУНС, Блоку Литвина та Компартії – «констатували, що коаліції, як такої, немає». «Я не буду тут вдаватися у правовий чи політичний бік справи», – заявив спікер.

17 лютого голова парламенту попросив коаліцію надати йому й регламентному комітетові Верховної Ради документи, що підтверджують її існування.

Коалiцiю демократичних сил у Верховнiй Радi України сформували в груднi 2008 року.

Прихильники існування нинішньої коаліції заявляють, що вимога спікера подати особисті підписи принаймні 226 депутатів зі складу коаліції суперечить Конституції, бо нещодавно ухвалений новий закон про регламент, який уперше запровадив вимогу подавати підписи окремих депутатів при створенні коаліції, не має зворотної сили і не може стосуватися створення нинішньої коаліції в минулому.
XS
SM
MD
LG