Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 00:06

БЮТ планує оскаржити законопроект про зміну процедури формування коаліції


Фракція БЮТ має намір оскаржити у Вищому адміністративному суді та Конституційному Суді України законопроект про зміну процедури формування коаліції. Про це заявив народний депутат Сергій Сас, повідомляє прес-служба БЮТ.

«Партія регіонів намагається порушити закон, щоб створити коаліцію під Януковича», – сказав Сас. За його словами, такий спосіб створення коаліції «неправовий, неконституційний та незаконний».

Водночас, як заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, БЮТ розцінює ухвалення в першому читанні змін до Регламенту Верховної Ради, якими дозволяється створювати коаліцію не тільки фракціям, а й окремими народним депутатам, як конституційний переворот.

За словами Кириленка, ще два дні тому демократичну коаліцію розвалили саме через те, що вона не надала списки депутатів, а сьогодні регіонали йдуть тим же самим шляхом і не збираються надавати підписи депутатів фракцій. «Виявляється, що закон має зворотну силу, і списки з підписами вже не вимагаються», – сказав він.

Як заявив Кириленко, в разі ухвалення цього закону в цілому БЮТ звертатиметься до Президента України Віктора Януковича з проханням не підписувати цей документ. «Ми звертатимемося до Президента не підписувати цей закон, який грубо порушує Конституцію», – сказав він.

За словами лідера фракції БЮТ, якщо й надалі буде порушуватися Конституція і закони, то єдиний вихід – це проведення дострокових виборів до парламенту.

Кириленко також запевнив, що фракція БЮТ не блокуватиме роботу парламенту в разі, якщо цей документ все-таки буде підписаний. «Блокувати трибуну, щоб всі звинувачували нас, що ми хапаємося за владу, ми не будемо. Ми будемо апелювати до суспільства», – сказав він.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила за основу зміни до свого Регламенту, якими дозволяється окремим депутатам входити до коаліції. Водночас є роз’яснення Конституційного Суду, що до складу коаліції можуть входити лише фракції.

Recommended

XS
SM
MD
LG