Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:19

БЮТ не допустить ухвалення «коаліційного закону» – депутат


Фракція Блоку Юлії Тимошенко вживатиме «всіх засобів, які буде дозволяти парламентська діяльність», щоб не допустити ухвалення закону про внесення змін до регламенту Верховної Ради, які надали б право й позафракційним депутатам формувати коаліційну більшість, заявив народний депутат із цієї фракції Остап Семерак.

«Україна від запаморочливих перемог Віктора Януковича стоїть фактично за крок до повністю нелегітимної влади», – наводить сьогодні слова депутата особистий сайт Юлії Тимошенко.

Семерак нагадав, що Конституція передбачає чітку процедуру формування коаліції з цілих фракцій за рішеннями цих фракцій. «І не треба від цього відступати. Якщо хтось буде намагатися порушувати демократичні норми, ми не дамо цього зробити», – сказав він і додав: «Те, що сьогодні відбувається зі змінами в регламент, – це антиконституційно».

У суботу народний депутат Юрій Гримчак із фракції НУНС (група «Народна самооборона») в ефірі Радіо Свобода теж заявляв, що опозиція може блокувати парламент і навіть «битися біля трибуни», щоб не допустити ухвалення «антизаконних і антиконституційних рішень» про новий механізм формування коаліції.

4 березня Верховна Рада 229 голосами ухвалила в першому читанні і надіслала на підготовку до другого читання за скороченою процедурою законопроект про внесення змін до регламенту Верховної Ради, які дозволяють формувати парламентську коаліцію не тільки з фракцій, а й із окремих депутатів. Це суперечить чинній Конституції, яка визначає, що коаліцію створюють тільки фракції. Конституційний Суд підтвердив це і уточнив, що до коаліції входять тільки ті депутати, які є членами коаліційних фракцій.

Recommended

XS
SM
MD
LG