Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 20:46

США занепокоєні переслідуванням через релігію в Ірані


Іран затримав останніми тижнями принаймні 25 вірних релігії багаї, а загалом до 60 носіїв цієї віри залишаються в ув’язненні «тільки через їхні релігійні вірування», заявив у п’ятницю речник Державного департаменту США.

Держдепартамент занепокоєний також тим, що до кількох лідерів громади багаї, яких судять за звинуваченнями у шпигунстві, не допускають їхніх адвокатів, мовиться в заяві.

У четвер Держдепартамент оприлюднив щорічний звіт про права людини в усьому світі й окремих державах, який дійшов висновку, що становище в Ірані погіршується.

За даними звіту, Іран не тільки переслідує релігійні групи, а й далі обмежує свободу слова й зібрань, і в перебігу придушень акцій протестів опозиції вбиті 70 осіб і понад 4 тисячі затримані.

Релігія багаї – це віра, зокрема, в єдиного Бога, в єдність людства і рівність усіх людей. Створена в 19-му столітті на території нинішнього Ірану, в сучасному Ірані вона не визнається.

За конституцією Ісламської Республіки Іран, офіційною релігією країни є іслам, а саме одна з його деномінацій — шиїтів-двонадесятників школи Джаафарі. При цьому «повна повага» має виявлятися й до носіїв інших течій ісламу.

Конституція також офіційно визнає за релігійні меншини зороастрійців, юдеїв і християн, яким дозволено сповідувати свою віру «в межах закону».

Основний закон Ірану також проголошує обов’язок влади і всіх мусульман із повагою ставитися до немусульман і не порушувати їхніх прав людини, якщо ті не займаються підривною діяльністю щодо ісламу та Ісламської Республіки Іран.

На практиці ж, як засвідчують правозахисники, до немусульманських меншин ставлення в Ірані нерівне й вони нерідко зазнають дискримінації і ворожого ставлення.

За оцінками, з загалом понад 70 мільйонів населення Ірану носіїв віри багаї – до 350 тисяч.
XS
SM
MD
LG