Доступність посилання

ТОП новини
25 Травень 2019, Київ 20:52

Екологи і робітники незадоволені підготовкою до Олімпіади в Сочі


Прага – Збираються хмари над підготовкою до зимової Олімпіади в російському місті Сочі в 2014 році. Міжнародні експерти вважають, що російська влада ігнорує рекомендації екологів. Про це мовиться у звіті, який сьогодні оприлюднила Програма захисту довкілля ООН. Водночас дедалі гучніше лунають голоси російських робітників, які споруджують олімпійські об’єкти. Вони скаржаться на те, що змушені жити в антисанітарних умовах і вчасно не отримують зарплату.

«Ігри в гармонії з природою» – так багатообіцяюче звучить одне з гасел на офіційному сайті Олімпіади в Сочі. Але насправді російська влада не враховує негативного впливу різноманітних будівельних проектів на екосистему і населення Сочі, мовиться в звіті ООН. Він базується на висновках січневої інспекції. Так, зокрема, оглядачі вважають, що будівництво залізниць і автошляхів, які поєднують узбережжя з гірськими масивами, вже завдало непоправної шкоди довкіллю. Міжнародні фахівці також стурбовані тим, що російська влада не виконала своїх обіцянок збільшити територію Національного парку в Сочі і не створила нових захищених зон на узбережжі для перелітних птахів.

Подібна критика звучить уже не вперше. Минулого місяця такі впливові екологічні організації, як WWF і «Ґрінпіс», відмовилися від статусу радників російського олімпійського проекту. Екологи пояснюють це тим, що їхні рекомендації постійно ігнорують.

Російська влада такі закиди відкидає. Водночас віце-прем’єр російського уряду Дмитро Козак повідомив газеті «Ведомости», що 16 березня в Сочі на громадській раді з підготовки до Олімпіади будуть обговорювати висновки звіту ООН та інші екологічні питання.

Без зарплати і в антисанітарії – будні російських будівельників


Крім екологів, на сполох б’ють і робітники, які споруджують російські олімпійські об’єкти. Близько ста осіб оголосили страйк через невиплату зарплат. Крім цього, робітники оприлюднили відео на сайті YouTube, в якому розповіли про ганебні умови проживання, зокрема, переповнені вбиральні і холодну воду в душових кабінках.

Будівельник Ігор Печорін розповів Радіо Свобода, що за півроку роботи в Сочі йому заборгували 150 тисяч рублів, це приблизно 5 тисяч доларів.

«Я написав заяву, щоб повністю розрахувалися. Приїхав сюди з Алтайського краю, щоб допомогти моїй країні, державі, провести красиву Олімпіаду, плюс гроші заробити. В мене родина», – говорить Печорін.

У відповідь офіційний працедавець звинувачує у невиплаті зарплат субпідрядників. «На олімпійських об’єктах з’являються субпідрядники, які звикли працювати неякісно. Звикли влізати в об’єкт, намагатися отримати гроші, а потім ці гроші потрапляють переважно в кишені управлінців чи господарів цих компаній», – заявив представник будівельної компанії «Москонверспром» Валерій Морозов.

Ця проблема віддзеркалює нинішній стан російського суспільства, сказав Радіо Свобода економіст Михайло Делягін. «Великі корпорації чудово розуміють, що люди безправні. І платити за виконану роботу, якщо люди не постійно працюють, а тимчасово, – це ніби викидати гроші на вітер», – зауважує економіст.

Підготовка до Олімпіади в Сочі унікальна через те, що більшість об’єктів споруджують з нуля. Очікують, що Росія витратить на підготовку до змагань 7 мільярдів доларів. Ще 30 мільярдів підуть на супутні проекти, зокрема, ліпше залізничне сполучення між Сочі і Москвою. Для порівняння, Канада витратила на цьогорічну Олімпіаду у Ванкувері 580 мільйонів доларів.
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG