Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 04:51

Ймовірного командира Дем’янюка, коменданта підрозділу СС, німецький суд виправдав (європейська преса)


Прага – Європейська преса продовжує висвітлювати перебіг судового процесу у німецькому Мюнхені, над ймовірним нацистським охоронцем у польському таборі смерті Собібур, де судять українця за походженням, депортованого зі США Івана (Джона) Дем’янюка. Оглядачі зауважують, що перебіг процесу і реакції на нього у світі все більше непокоять німців, бо вникає низка деталей щодо ймовірного поспішного виправдання німецькими судами у минулому тисяч колишніх нацистських офіцерів, котрі були причетні до нищення євреїв у нацистських таборах смерті. Газети також висвітлюють перебіг змагання між Києвом і Прагою щодо ймовірного прийняття у себе двох президентів – США та Росії – котрі мають підписати нову угоду про скорочення стратегічних озброєнь. Оглядачі також занепокоєні ймовірною зміною глобального статусу України, нова влада котрої хоче ухвалити закон про позаблоковий статус держави і цим поставити хрест на планах вступу України до НАТО.

Польська «Ґазета Виборча» продовжує висвітлювати перебіг мюнхенського судового процесу над Іваном Дем’янюком. Вчора газета інформувала про судову ініціативу родин євреїв (рідні котрих загинули в нацистському таборі смерті Белжец) щодо нинішнього свідка на судовому процесі Дем’янюка, німця, вахмістра СС у концтаборі Белжец Самуеля Кунца. Сьогодні польське видання друкує інтерв’ю з відомим експертом з історії нацизму, віденським доктором Анетою Вайнке. Пані Вайнке вважає, що після ухвал Нюрнберзького процесу, «вироки німецьких судів були символічними». Австрійський експерт також зауважує, що перебіг процесу над Дем’янюком «викликає в Німеччині все більше занепокоєння». «Бо як таке можливе, що судять пересічного охоронця, а коменданта підрозділу СС у Травніках під Любліном, де нібито проходив вишкіл Дем’янюк, німецький суд у 70-ті роки виправдав». Анета Вайнке наголошує, що нинішній суд у Мюнхені мусить брати до уваги попередні рішення судів і вироки щодо попередників Дем’янюка і запитує: «Як суд дасть собі раду з цим?».

Чеська «Лідове новіни» запитує: «Прага ні?» А далі: «Як із Києвом, знають у Росії». Петра Прохазкова, автор цього матеріалу, стверджує з посиланням на російські джерела, що «нова угода між США та Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь мала б бути підписана на території нейтральної держави... І Київ, за твердженнями російськими, має сьогодні більше шансів стати місцем підписання такої історичної угоди». І не лише тому, як наголошує Прохазкова, що новий Президент Віктор Янукович виступає за нейтральний статус України, а й із тієї причини, як аргументують київські дипломати, що «Київ добровільно відмовився від третього у світі ядерного арсеналу».

Ще одна польська газета – «Жечпосполіта» – наголошує, що «Україна не буде учасником військових блоків – так ухвалено у програмному документі про створення нової урядової коаліції, якою керує новий Прем’єр-міністр Микола Азаров». Таким чином нова влада в Києві, як зауважує польське видання, реалізує обіцянку Президента України не вступати у найближчій перспективі до НАТО, а лише співпрацювати з альянсом. «Жечпосполіта» також зазначила, що у документі, угоді про нову урядову коаліцію в Києві, яка з’явилася у вівторок у «Голосі України», «немає жодного слова щодо ЄС, із яким новий Президент України має наміри підписати угоду про асоційоване членство і про зону вільної торгівлі».

Чеський політичний аналітик Богуміл Долєжал на сторінках празьких «Лідових новін» висловлює переконання, що намагання Януковича реалізувати позаблоковий статус України чи стати «мостом між Сходом і Заходом» є не що інше, як «здача позицій Росії». Аналітик попереджає про небезпеку нової експансії Росії у Центральній Європі.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG