Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:02

ЄС попереджає Албанію, що внутрішні сварки зашкодять вступові


Комісар ЄС із розширення Штефан Філе попередив Албанію після зустрічі в Тірані у п’ятницю з албанським прем’єр-міністром Албанії Салі Берішею, що Албанія мусить знайти вихід із глухого кута навколо суперечливих результатів парламентських виборів, або ж її заявку на вступ до Європейського Союзу не задовольнять.

В Албанії триває внутрішньополітична суперечка щодо результатів парламентських виборів, які відбулися ще в червні минулого року.

Незначну перемогу в них здобув блок на чолі з Демократичною партією, та суперники з блоку на чолі з Соціалістичною партією не визнали ці результати, за якими різниця в отриманих голосах між ними становить ледь більш як півтора відсотка, і перші мають 70, а другі 66 місць із загалом 140 (ще 4 відійшли окремому соціалістичному рухові).

Соціалісти 7 місяців бойкотували роботу парламенту, що заблокувало багато необхідних для вступу до ЄС реформ, і повернулися лише наприкінці лютого, щоб почати знову домагатися перерахунку голосів. У четвер парламент почав розглядати цю їхню вимогу, яку раніше демократи відкидали.

Recommended

XS
SM
MD
LG